Spenglerov pohár: Jokerit Helsinki nestačil na nemecký Mannheim

Obranca Jokeritu Helsinki Atte Ohtamaa padá na ľad po zákroku Martina Buchwiesera z Adleru Mannheim. (Autor: SITA/AP)
SITA|27. dec 2015 o 18:19

Fínsky účastník KHL nevstúpil ideálne do tohtoročnej edície tradičného Spenglerovho pohára.

DAVOS. Hokejisti Adleru Mannheim zvíťazili v prvom nedeľňajšom dueli v rámci 89. ročníka Spenglerovho pohára v Davose nad hráčmi fínskeho klubu Jokerit Helsinki 5:3.

Nemecký tím si po sobotňajšej prehre so švajčiarskym Luganom (3:6) napravil chuť a pripísal si do tabuľky Torrianiho skupiny tri body.

Jokerit síce viedol v 13. min 2:0, ale ešte do konca prvej tretiny bolo vyrovnané.

Za stavu 3:3 strelil dôležitý štvrtý gól Mannheimu štrnásť sekúnd pred koncom druhej tretiny Ryan MacMurchy.

Hoci sa hokejisti fínskeho tímu snažili v záverečnej tretej tretine o obrat, napokon ešte raz inkasovali. Tridsaťpäť sekúnd pred koncom duelu nemecký útočník Kai Hospelt do prázdnej bránky Jokeritu stanovil výsledok.

SIEG! Was fr ein Fight unserer Jungs, die den spielerisch berlegenen Finnen mit jeder Menge Kampfgeist und...

Posted by Adler Mannheim on Sunday, December 27, 2015

Vo večernom stretnutí v rámci Cattiniho skupiny hráči švajčiarskeho tímu HC Davos podľahli ruskému Avtomobilistu Jekaterinburg 1:5, keď o jediný presný zásah domácich sa postaral znížením na 1:2 kanadský útočník so skúsenosťami zo zámorskej NHL Devin Setoguchi.

Za účastníka Kontinenentálnej hokejovej ligy, ktorý je nováčikom na tomto turnaji, skóroval dva razy Alexej Michnov. Ten otvoril i uzavrel gólový účet stretnutia.

Spengler Cup 2015 - Davos (Švaj.):

Torrianiho skupina

Jokerit Helsinki (Fín.) - Adler Mannheim (Nem.) 3:5 (2:2, 1:2, 0:1)

Góly: 12. Regin, 13. Sallinen, 25. N. Hagman - 23. a 40. MacMurchy, 15. G. Metropolit, 19. Carle, 60. Hospelt

Peli pttyy Adler Mannheimin voittoon maalein 5-3. Regin, Sallinen ja Hagman Jokereiden maalintekijin. Turnaus jatkuu huomenna klo 16.00, vastassa tuolloin Lugano.

Posted by Helsingin Jokerit on Sunday, December 27, 2015

Tabuľka:

1. HC Lugano 1 1 0 0 0 6:3 3

2. Adler Mannheim 2 1 0 0 1 8:9 3

3. Jokerit Helsinki 1 0 0 0 1 3:5 0

Cattiniho skupina:

HC Davos (Švaj.) - Avtomobilist Jekaterinburg (Rus.) 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)

Góly: 31. Setoguchi - 20. a 52. Michnov, 30. Golyšev, 34. S. Jemelin, 39. Alexejev

Start in den Spengler Cup missglckt!Der HCD verliert gegen ein praktisch fehlerloses Yekaterinburg mit 1:5. Davos...

Posted by Hockey Club Davos on Sunday, December 27, 2015

Tabuľka:

1. Jekaterinburg 2 1 0 0 1 6:3 3

2. Výber Kanady 1 1 0 0 0 2:1 3

3. HC Davos 1 0 0 0 1 1:5 0

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Spenglerov pohár: Jokerit Helsinki nestačil na nemecký Mannheim