Svetový pohár v behu na lyžiach 2019/2020 - Davos:

7.Kateřina RazýmováČR+1:13,9
8.Magni SmedaasováNórsko+1:16,6
9.Sadie BjornsenováUSA+1:17,5
10.Charlotte KallováŠvédsko+1:19,2

DAVOS. Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová vyhrala nedeľňajšie preteky na 10 km voľne s intervalovým štartom na podujatí Svetového pohára v Davose.

Pripísala si tak už piaty individuálny triumf v prebiehajúcej sezóne a potvrdila post líderky seriálu.

Johaugová viedla v slnečnom počasí od prvého medzičasu a v cieli mala časom 25:02,7 min pred krajankou Heidi Wengovou pohodlný náskok viac ako pol minúty.

Na tretej priečke skončila Američanka Jessica Digginsová (+36,4). Slovensko nemalo v pretekoch zastúpenie.

Pre Johaugovú to bolo 68. víťazstvo v SP v kariére. "Štart do sezóny sa mi naozaj vydaril, ale teraz sa už teším na prestávku," uviedla Nórka, ktorá vynechá šprinty na budúci víkend v Planici a chce sa už koncentrovať na Tour de Ski na prelome rokov.