Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Problémy pokračujú. Náhradné preteky v Kitzbüheli museli presunúť inde

Kjetil Jansrud vyhral super-G v Kitzbüheli 2020. (Autor: Alessandro Trovati - TASR/AP)
TASR|Publikované 13. jan 2021 o 13:20

Podujatiu v Kitzbüheli dali stopku úrady.

KITZBÜHEL. Víkendové preteky Svetového pohára alpských lyžiarov presunuli do Flachau. Pôvodne sa mali v Kitzbüheli uskutočniť dva slalomy, v sobotu náhradný za švajčiarsky Wengen, v nedeľu klasický hahnenkammský.

V neďalekom Jochbergu však zaznamenali sedemnásť prípadov infekčnejšieho britského variantu vírusu a úrady sa rozhodli podujatie zrušiť. Informovala o tom agentúra APA.

Podľa predsedu krajinskej vlády v Tirolsku Güntera Plattera odhalili v Jochbergu celkovo 24 nových prípadov a z bezpečnostných dôvodov, najmä pre výskyt britskej mutácie, rozhodli o zrušení podujatia Svetového pohára.

Celú oblasť pravdepodobne čaká testovanie a v prípade dobrých výsledkov by nemalo nič ohroziť preteky v Kitzbüheli, ktoré sú naplánované na 22.-24. januára.

O zrušení pretekov vo Wengene (15. a 16. januára) rozhodol úrad verejného zdravotníctva v kantóne Bern na základe vysokého počtu nakazených koronavírusom v regióne.

Presun do Flachau bol logická voľba, keďže sa tam v utorok uskutočnili ženské preteky. V tradičnom nočnom slalome triumfovala Američanka Mikaela Shiffrinová, Slovenska Petra Vlhová skončila na štvrtom mieste.

Do úvahy prichádzali aj Salzburg a stredisko Zauchensee, oba rezorty však túto možnosť odmietli pre nedostatok času na organizáciu.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články