Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Šopron sa odvolá proti návratu CSKA Moskva do Európskej ligy

TASR|Publikované 2. dec 2008 o 12:23

Návrat basketbalistiek CSKA Moskva do Európskej ligy ešte nemusí mať konečnú podobu.

ŠOPROŇ. Bleskurýchle rozhodnutie Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA) v celej veci sa totiž znepáčilo vedeniu maďarského klubu MKB Euroleasing Šopron. Priamy súper Moskovčaniek v B-skupine celú vec posunie na Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausannne.

CSKA po krachu a pred finančným "zmŕtvychvstaním" v súťaži neodohral iba minulotýždňové stretnutie s Rigou. To sa skončilo kontumáciou ruského klubu 0:20 a Rusky za túto prehru nezískali ani bod. Iné sankcie v dôsledku predčasného opustenia ligy moskovský klub obišli. Jediný bonus získal návratom CSKA český tím Gambrinus Brno, ktorý namiesto toho, aby musel hrať na palubovke v Moskve, môže hostiť ruský tím doma v hale Rosnička. To nahnevalo predstaviteľov maďarského tímu, ktorému rovnako ako Brnu, ide o postup. Riga odstúpením CSKA získala, Brno rovnako, Šopronu však z neho neplynú žiadne výhody, ba naopak, zarátala znovu do tabuľky prehra v Moskve.

"S pomocou francúzskych právnikov sme pripravili podklady pre posunutie kauzy pred CAS. Celé podanie na súd sme odoslali v utorok ráno. Chceme napadnúť rozhodnutie FIBA, ktoré podľa nás nemôže byť právoplatné," povedal pre denník Nemzeti Sport konateľ maďarského majstra z posledných dvoch sezón Zoltán Török. Šopron má na programe ešte domáci zápas s CSKA na budúcu stredu.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.