Smeruje za obhajobou titulu. Výber Kanady je vo finále Spenglerovho pohára

Hokejisti Kanady smerujú za obhajobou triumfu.
Hokejisti Kanady smerujú za obhajobou triumfu. (Autor: SITA/AP)
SITA|30. dec 2016 o 17:53

V boji o trofej nastúpia Kanaďania proti domácemu HC Lugano.

DAVOS. Obhajcovia prvenstva z Kanady a hráči švajčiarskeho klubu HC Lugano si rovnako ako vlani vybojovali účasť vo finále jubilejného 90. ročníka Spenglerovho pohára (26. - 31. decembra) v Davose, ktoré sa uskutoční na Silvestra v sobotu 31. decembra od 12.00 h. Rozhodli o tom piatkové semifinálové stretnutia.

Výber kanadskej reprezentácie zvíťazil v piatkovom prvom semifinálovom stretnutí jubilejného 90. ročníka najstaršieho hokejového turnaja sveta nad bieloruským súperom Dinamo Minsk 3:2.

Účastník Kontinentálnej hokejovej ligy zaostával v 15. minúte 0:2 a v 53. minúte 1:3. Minsku sa dvakrát podarilo iba znížiť na rozdiel jedného gólu, ale nie vyrovnať.

Vo večernom druhom semifinálovom súboji zdolali hráči HC Lugano v dueli švajčiarskych tímov domáci HC Davos presvedčivo 4:0.

Góly si rozložili do každej tretiny, v druhe skórovali dva razy.

Výber Kanady si poradil s Dinamom Minsk: fotogaléria

30.12.2016

90. ročník medzinárodného hokejového turnaja o Spenglerov pohár:

Davos (Švajčiarsko)

SEMIFINÁLE

Dinamo Minsk (Biel.) - výber Kanady 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Góly: 22. A. Stepanov (Pettersson), 56. Ellison (Korobov, Kovyršin) - 8. Pouliot (Micflikier, DiDomenico), 15. DiDomenico (Noreau), 53. Ch. Genoway

HC Lugano (Švaj.) - HC Davos (Švaj.) 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 17. Klasen, 32. Bürgler, 36. Chiesa (Walker, Lapierre), 46. Bertaggia

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Smeruje za obhajobou titulu. Výber Kanady je vo finále Spenglerovho pohára