Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Slovinská lyžiarka chce ukončiť kariéru, jej rozlúčka je pre sponzorský spor v ohrození

Tina Mazeová. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 14. dec 2016 o 16:07

Ak nesplní požiadavky Slovinskej lyžiarskej federácie, príde o 90-tisíc eur.

ĽUBĽANA. Dlhodobo avizovaná rozlúčka Tiny Mazeovej s kariérou 7. januára 2017 pred domácimi fanúšikmi v rámci pretekov Svetového pohára v obrovskom slalome v Maribore je ohrozená.

Dôvodom je požiadavka Slovinskej lyžiarskej federácie, že 33-ročná bývalá šampiónka musí mať na sebe striktne dres v slovinských farbách s označením tímových sponzorov.

Chce mať kombinézu so svojimi sponzormi

Mazeová by rada mala na sebe kombinézu so svojimi vlastnými sponzormi, ktorí ju dlhé roky podporovali.

Podľa predstaviteľov Slovinskej lyžiarskej federácie by jej v prípade neoznačenia vlastných donorov hrozilo, že príde o 90 000 eur zo sponzorských prostriedkov.

Podľa federácie na preteky môžu byť riadne prihlásení len tí lyžiari, ktorí spĺňajú všetky dlhodobo nastavené štandardy a Mazeová nie je výnimka.

Dvojnásobná olympijská víťazka Tina Mazeová už na predsezónnej tlačovej konferencii v rakúskom Söldene oznámila ukončenie kariéry, ale zároveň aj snahu absolvovať rozlúčku pred domácimi fanúšikmi v rámci súťažného víkendu Svetového pohára v Maribore.

"Som skutočne šťastná za to, čo som dosiahla. Necítim už potrebu súťažiť na najvyššej úrovni," povedala Mazeová.

Úspešná kariéra

Sympatická univerzálka dosiahla počas kariéry 26 víťazstiev vo všetkých piatich základných disciplínach alpského lyžovania a na konte má dovedna 81 pódiových umiestnení.

Vrchol jej kariéry prišiel na ZOH v Soči 2014, kde sa stala olympijskou šampiónkou v zjazde a obrovskom slalome.

Okrem toho je aj štvornásobnou majsterkou sveta a deväťnásobnou medailistkou z MS.

Tituly získala v Garmisch-Partenkirchene 2011 (obrovský slalom), Schladmingu 2013 (super G) a dva v Beaver Creeku 2015 (zjazd a kombinácia).

Súvisiace články