Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Slovensko vedie nad Švédskom 2:0, Kližan nehrá

Andrej Martin a Miloš Mečíř. (Autor: TASR)
Tomáš Prokop|13. sep 2013 o 14:27

Slovenskí tenisti zvládli podľa predpokladov úvodné dvojhry so Švédmi a po piatku vyhrávajú 2:0. Svoje zápasy vyhrali Lukáš Lacko a Andrej Martin, ktorý úspešne nahradil zranenú jednotku Martina Kližana.

BRATISLAVA. „Nemohol som ani kľúčom otvoriť dvere, tak ma to bolí. Cez noc mi zápästie dosť napuchlo,“ hovoril Martin Kližan, ktorého nepustilo zranenie na poslednú chvíľu do zápasu o udržanie v druhej svetovej skupine Davisovho pohára proti Švédsku. Zápästie musí mať v dlahe.

„Vo štvrtok večer ešte nič nehovoril a trénoval tvrdé podania,“ prekvapene povedal Miloš Mečíř, ktorý musel slovenskú jednotku nahradiť Andrejom Martinom. Ten tak nečakane po US Open zažil aj domáci debut v reprezentačnom tíme. Predtým dvakrát prehral na Ukrajine.

„O tom, že budem hrať, som sa dozvedel ráno po tréningu. Predtým som sa dva dni pripravoval len na štvorhru,“ hovoril dvadsaťtriročný Bratislavčan, ktorý Kližana nahradil výborne.

Doma začal Martin víťazne

V zápase s Isakom Arvidssonom bolo od začiatku cítiť, že 120. Martin je v rebríčku o 445. miest vyššie ako jeho švédsky súper. Slovenský tenista hral pozorne, minimálne chyboval a pridal aj dobrý pohyb na sieti, čím získal bez problémov úvodné dva sety.

Arvidssonovi sa podarilo mierne zdramatizovať stretnutie len v treťom sete, keď mal za stavu 4:4 dva brejkbaly, ale Slovák stav otočil, gem získal a následne aj zápas za 125 minút po výsledku 6:2, 6:3, 6:4.

„Hralo sa mi veľmi dobre, ale v treťom sete som sa cítil, akoby som bol v piatom. O to som radšej, že som to ukončil už v troch,“ hodnotil Martin.

Priznal, že miernu nervozitu pociťoval počas celého duelu, ale najväčšia z neho opadla v prvom sete, keď získal druhý brejk na 4:1.

„Andrej ukázal pestrú hru a tiež, že je bojovníkom. Som rád, že to zvládol,“ pochválil zverenca Mečíř. Mladý tenista je pripravený na dlhý víkend, keďže Kližana čaká magnetická rezonancia.

„Počítam s tým na 99 percent, keďže Kližko je zranený. Som pripravený hrať aj v sobotu štvorhru.“

Štvorhra bude ťažšia

Rovnako suverénne ako Martin vyhral vo svojom zápase aj Lukáš Lacko, ktorý potreboval na výhru 6:2, 6:3 a 6:4 nad Markusom Erikssonom len hodinu a štyridsať minút.

„Bolo to také povinné víťazstvo. Som rád, že som to zvládol, keďže mi v poslednom čase chýbajú výhry, aj keď niekedy som bol zbytočne nervózny. Preto som počas zápasu nechcel vymýšľať,“ hovoril Lacko.

„Toto boli tie ľahšie body, v sobotu nás čaká ťažká štvorhra. Nad nomináciou si ešte sadneme, keďže Andrej mal v piatok ráno tvrdší tréning, lebo očakával, že bude hrať len štvorhru. Závisí aj od toho kto bude lepšie vyhovovať Filipovi Poláškovi,“ doplnil Mečíř.

Proti silnej švédskej dvojici Robert Lindstedt, Johan Brunström by tak mal v sobotu od 14.00 nastúpiť s Filip Polášek s Martinom alebo s Lackom.

SLOVENSKO - Švédsko 2:0 po piatkových dvojhrách

Andrej Martin - Isak Arvidsson 6:2, 6:3, 6:4

Lukáš Lacko - Markus Eriksson 6:2, 6:3, 6:4

sobota 14.00: Filip Polášek, Andrej Martin - Robert Lindstedt, Johan Brunström

nedeľa 14.00: Kližan - Eriksson, Lacko - Arvidsson

Súvisiace články