Slováci sa bavili florbalom. Na úvod MS nastrieľali pätnásť gólov

Slovenskí florbalisti sa tešia z gólu v zápase proti USA.
Slovenskí florbalisti sa tešia z gólu v zápase proti USA. (Autor: IFF/FLICKR)
Sportnet|3. dec 2021 o 17:49 (aktualizované 3. dec 2021 o 21:26)

Až traja hráči zaznamenali hetrik.

MS vo florbale 2021 - skupina C

Slovensko - USA 15:1 (7:1, 4:0, 4:0)

Góly: 1. Dudovič (Gál), 4. Gál (Řezanina), 7. Gál (Miške), 9. Mirt (Ujhelyi), 16. Gajdoš, 19. Dudovič (Gašparík), 19. Grich (Ujhelyi), 30. Gašparík (Miške), 31. Gajdoš (Kvasnica), 32. Gál (Gašparík), 38. Ujhelyi (Dudovič), 41. Gašparík (Dudovič), 56. Kozák, 56. Dudovič (Gašparík), 60. Gajdoš - 11. McVey (Holm)

Rozhodovali: Furmánek a Šolc (obaja ČR), vylúčení: 1:4, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 67 divákov.

Zostava SR: Klobučník (Kohút) - Řezanina, Miške, Mirt, Kozák, Hatala, Virga - Gál, Gašparík, Dudovič - Čonka-Skyba, Pažák, Ujhelyi - Kvasnica, Gajdoš, Kubovič - Grich, Grlický, Slezák

HELSINKI. Slovenskí florbaloví reprezentanti uspeli vo svojom úvodnom vystúpení na majstrovstvách sveta 2021. Vo fínskych Helsinkách potvrdili úlohu jednoznačného favorita a výber USA deklasovali 15:1.

Slováci viedli už od 38. sekundy po góle Michala Dudoviča a prakticky už v úvodnej tretine, v ktorej strelili sedem gólov, rozhodli o svojom víťazstve.

Najväčšiu zásluhu na triumfe Slovenska mali Ladislav Gál, Michal Dudovič a Matúš Gajdoš - všetci zaznamenali po tri presné zásahy.

"Držali sme USA na ich obrannej polovici, plán vyšiel na sto percent. Filipa Čonku potrebujeme do ďalších zápasov. Dúfame, že jeho zranenie nie je vážne," povedal Dudovič pre Slovenský zväz florbalu.

V druhom zápase výkonnostne slabšej C-skupiny si Poľsko poradilo s Thajskom 8:6, hoci ešte po dvoch tretinách tresne prehrávalo.

Práve Poľsko bude ďalším súperom zverencov trénera Radomíra Mrázeka. Súboj sa odohrá v sobotu o 16:30 stredoeurópskeho času.

"Sú oveľa lepšie fyzicky vybavení ako USA. Zajtra musíme predviesť koncentrovaný výkon. Určite to nebude takéto skóre," skonštatoval Mrázek.

V A-skupine sa Lotyši o senzáciu nepostarali, hoci nad Švédmi viedli po desiatich minútach 1:0. Napokon osemnásobným majstrom sveta podľahli 1:11, hetrikom sa blysol Alexander Galante Carlström.

V úvodnom zápase nezaváhali ani Fíni, ktorí zdolali Dánov 7:0. Gól neinkasovali ani Česi, proti Nemcom si schuti zastrieľali a triumfovali jednoznačne 11:0.

MS vo florbale 2021 - ďalšie výsledky:

A-skupina:

Švédsko - Lotyšsko 11:1 (2:1, 4:0, 5:0)

Góly: 19., 29. a 40. Galante Carlström, 11. a 31. Nordgren, 48. a 60. Haglund, 24. Johansson, 48. Gustafsson, 49. Nilsson, 53. Sjögren - 5. Savins

Fínsko - Dánsko 7:0 (5:0, 1:0, 1:0)

Góly: 14. a 43. Salin, 4. Salo, 5. Kainulainen, 9. Pylsy, 13. Kivilehto, 40. Kotilainen

B-skupina:

Nemecko - Česko 0:11 (0:3, 0:3, 0:5)

Góly: 13. a 40. Forman, 25. a 59. Delong, 16. Krbec, 20. Langer, 39. D. Beneš, 49. Němeček, 50. Šimek, 54. Havlas, 60. Kisugite

C-skupina:

Poľsko - Thajsko 8:6 (3:2, 1:3, 4:1)

Góly: 17. a 35. Malajka, 49. a 51. Antoniak, 6. Mi. Sienko, 20. Dahlström, 47. Chlebda, 54. Ma. Sienko - 12. a 54. Sukkasem, 27. a 29. Thaidit, 11. Khambanlue, 23. Namsawang

D-skupina:

Singapur - Kanada 8:9 (3:2, 0:3, 5:4)

Góly: 6., 46. a 48. R Suria, 7. a 50. Sorreda, 50. a 57. Lee, 12. Amir - 10., 37., 48. a 51. Viitakoski, 33. a 44. Berg, 7. Kuysten, 34. Buck, 56. Grenapin

Domov»Halové športy»Florbal»Slováci sa bavili florbalom. Na úvod MS nastrieľali pätnásť gólov