Momentka zo zápasu Slovensko - Švajčiarsko.
Momentka zo zápasu Slovensko - Švajčiarsko. (Autor: IFF)
TASR|8. nov 2022 o 22:05 (aktualizované 8. nov 2022 o 22:31)

Slováci prehrali 3:9.

MS vo florbale 2022 - skupina A

Slovensko - Švajčiarsko 3:9 (2:4, 0:2, 1:3)

Góly: 17. Pažák (Gašparík), 20. Nehila (Pažák), 44. Dudovič (Gašparík) - 5. Braillard, 7. Zaugg (Mock), 8. Heller (Meier), 14. Schiess (Maurer), 29. Laely (Riedi), 31. Laely (Riedi), 47. Mendelin (Kanzig), 58. Burki (Mendelin), 58. Ruegger (Mock)

Rozhodovali: Sjogren, Ellis (obaja Fín.), vylúčení: 2:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2000 divákov

zostava SR: Kohút - Hatala, Miške, Mirt, Pažák, Kozák, Košarišťan - Dudovič, Gašparík, Gál - Ujhelyi, Cvacho, Nehila - Kelemen, Virga, Kvasnica - Kubovič, Gajdoš, Bačinský

ZÜRICH. Slovenskí florbalisti prehrali v poslednom zápase A-skupiny na MS vo florbale so Švajčiarskom 3:9.

V tabuľke obsadili tretie miesto. V stredu nastúpia o 16.00 h v baráži o postup do štvrťfinále proti Poľsku.

Slováci mali aj v treťom stretnutí nevydarený úvod a po štrnástich minútach prehrávali už 0:4. V skupine tak prehrali všetky prvé tretiny a v každej inkasovali od súpera minimálne tri góly.

Do prvej prestávky síce znížili na 2:4, ale v ďalšom priebehu hry už na favorizovaného súpera nestačili a prehrali o šesť gólov.

Švajčiarsko vyhralo skupinu so ziskom piatich bodov, na druhej priečke skončili so štyrmi Fíni. Oba tímy si vybojovali miestenku vo štvrťfinále.

Slováci sa stretnú v stredu o 16:00 v zápase o štvrťfinále s Poľskom.

Tabuľka skupiny A

ďalší zápas:

Nórsko – Fínsko 2:7 (1:0, 1:5, 0:2)

Góly: 14. Pedersen, 28. Hjemgard – 23. Kainulainen, 27. Heikkila, 27. Kainulainen, 29. Sikkinen, 39. Johansson, 53. Johansson, 60. Rantala

Domov»Halové športy»Florbal»Slováci nestačili na Švajčiarov. Čaká ich baráž o štvrťfinále