Šanca futbalistov je minimálna, pomôže im iba zázrak

Šanca Slovákov na baráž je mizivá.
Šanca Slovákov na baráž je mizivá. (Autor: TASR)
Pavol Spál|9. okt 2017 o 22:45

Z deviatich tímov, ktoré skončia na druhom mieste, bude mať jeden smolu.

BRATISLAVA. Šanca Slovákov postúpiť na majstrovstvá sveta 2018 v Rusku sa po pondelkových zápasoch kvalifikácie zmenšila na minimum.

Na to, aby nespadli na deviatu – a teda nepostupovú – priečku, potrebujú súhru výsledkov v ďalších skupinách.

Ani jeden však zatiaľ nevyšiel podľa ich predstáv. Ukrajina prehrala doma s Chorvátskom 0:2 a Wales prehral s Írskom 0:1.

V oboch prípadoch Slováci potrebovali remízu. Nevyšla ani tretia varianta, keď Srbsko zdolalo Gruzínsko.

Jeden tím bude mať smolu

Zoznam účastníkov MS (17)

Európa: Rusko (hostiteľ), Belgicko, Nemecko, Anglicko, Španielsko, Poľsko, Srbsko, Island

Južná Amerika: Brazília

Severná a Stredná Amerika a Karibik: Mexiko, Kostarika

Ázia: Irán, Japonsko, Kórejská republika, Saudská Arábia

Afrika: Nigéria, Egypt

Z deviatich tímov, ktoré skončia na druhom mieste, bude mať jeden smolu. A všetko nasvedčuje tomu, že to budú Slováci.

Slováci majú v utorok poslednú šancu a už im pomôže iba zázrak. Grécko by totiž muselo v utorok doma získať najviac bod s jasne najslabším tímom celej skupiny Gibraltárom (0 bodov, skóre 3:43).

Ak by sa to však náhodou stalo, Bosna a Hercegovina by zároveň musela zvíťaziť v Estónsku.

Potom by sa posunula na druhé miesto v skupine, ale v tabuľke druhých tímov by mala iba jedenásť bodov.

Slovensko môže doplatiť

Slovensko v závere môže doplatiť na smolné výsledky a inkasované góly počas celej kvalifikácie. Trebárs inkasovaný gól v piatej minúte nadstaveného času proti Anglicku, ktorý znamenal prehru 0:1.

Inkasovaný gól v predposlednej minúte v Škótsku a opäť 0:1. Štyri zápasy prehrali Slováci o gól. To všetko Slovákov teraz dvojnásobne mrzí.

Žreb baráže sa uskutoční sedemnásteho októbra v Zürichu. Osem účastníkov rozdelia do dvoch výkonnostných košov. Do prvého budú nasadené štyri najlepšie krajiny podľa rebríčka FIFA k šestnástemu októbru. V druhom budú zvyšné štyri krajiny.