Slováci sú na dne. Je to tragické a otrasné, vravel Vittek

Pavol Spál|27. mar 2021 o 23:00

Slováci si urobili hanbu.

TRNAVA. Futbalisti Malty figurujú vo svetovom rebríčku na 176 mieste. Dlho sa však zdalo, že si so Slovákmi vymenili dresy.

Aj hanba je slabé slovo. Blamáž. Katastrofa. Poníženie. Kolaps. Žiadna chémia, žiadny útočník, chaotická obrana.

Taký potupný prvý polčas futbalová reprezentácia Slovenska v dejinách ešte nezažila.

"Je to tragické a otrasné. Je to veľká hanba. Dúfam, že to oľutujem a po zápase budem hovoriť niečo iné," hodnotil cez polčas v štúdiu RTVS bývalý slovenský reprezentant Róbert Vittek.

Po zápase slová iba trošku zmiernil.

Futbalová reprezentácia prehrávala po polčase s Maltou 0:2. Hrozila historická blamáž.

Slovákov načal hráč zo štvrtej ligy

Slováci ju v druhom polčase po zlepšenej hry odvrátili. Ale iba čiastočne. Aj konečný výsledok je hanba.

V druhom zápase kvalifikácie o postup na svetový šampionát doma v Trnave iba remizovali 2:2.

"Musíme sa zamyslieť, takto sa hrať nedá. Prespali sme prvý polčas. Sú vo mne zlé emócie. Neboli sme vo svojej koži," hodnotil Škriniar.

(Zdroj: Sofascore)

Slováci najmä v prvom polčase pôsobili veľmi staticky, spomalene, bezradne. Mali veľké problémy s rozohrávkou. Hrali chaoticky.

Kazili jednoduché prihrávky.

Prvý gól Malty strelil Luke Gambin, ktorý pôsobí vo štvrtej anglickej lige. Bol to prvý gól outsidera v kvalifikačnom zápase na pôde súpera po siedmich rokoch.

Školácke chyby

Druhý pridal Alexander Satariano. Pre oboch to boli prvé reprezentačné góly. Slováci urobili dve školácke chyby. Malťania boli úplne voľní.

"Hrubá taktická chyba," hodnotil bývalý reprezentant a expert RTVS Marián Zeman.

Po prvom polčase si mnohí položili otázku. Môže toto tréner Štefan Tarkovič ustáť?

"Ťažko sa mi hľadajú slová. Zápas sme začali celkom dobre, aktívne, zmenili sme rozostavenie. Potom sme doplatili na katastrofálne individuálne chyby, za ktoré nás súper
potrestal," vravel Tarkovič.

Do druhého polčasu poslal troch nových hráčov. A striedania pomohli.

Slováci síce ožili, ale trápenie pokračovalo. Domáci svoje šance premárnili, ale to isté platí o súperovi.

"Ale na zvrat sme už neukázali kvalitu v útočnej fáze. Musíme sa zamyslieť nad kvalitou, tá žiaľ na ihrisku rozhoduje,"dodal Tarkovič.

Kuciak: Druhý gól nás zabil

Prvý gól strelil náhradník David Strelec, druhý pridal Milan Škriniar. Oba padli hlavou.

"S Maltou doma remizovať je smutné a to nechcem použiť ostrejšie slová," doplnil Škriniar. Okrem gólu si pripísal asistenciu.

Slováci odštartovali kvalifikáciu katastrofálne a zrejme sa odpísali už po dvoch zápasoch.

"Prvý gól nás vykoľajil, druhý zabil. Som nahnevaný," priznal brankár Kuciak.

Potvrdili, že bezgólová remíza na Cypre nebola náhodou. Proti Malte pritom Tarkovič nasadil do základnej zostavy sedem nových hráčov.

Slovenská reprezentácia prežíva hlbokú krízu.