Aplauz udatným Slovákom a historický večer kanadského talentu (ohlasy médií)

Šimon Nemec a Servác Petrovský sa tešia z gólu do siete Kanady na MS U20.
Šimon Nemec a Servác Petrovský sa tešia z gólu do siete Kanady na MS U20. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|3. jan 2023 o 06:45

Slovensko prehralo s Kanadou po predĺžení.

HALIFAX. Najvzrušujúcejší zápas turnaja a najkrajšia akcia šampionátu. To sú dve charakteristiky, ktorými médiá reagovali na štvrťfinálový súboj Slovenska a Kanady na majstrovstvách sveta do 20 rokov v Halifaxe.

Kanaďania vyhrali po dráme 4:3 po predĺžení, Slováci skončia na šampionáte na šiestom mieste.

Výnimočný večer supertalentu

Šestnásť vzájomných zápasov odohrali do pondelka tímy Slovenska a Kanady na majstrovstvách sveta do 20 rokov v hokeji.

Až na jednu výnimku vo všetkých zvíťazili javorové listy. Len na MS 1999 uhrali Slováci s Kanaďanmi bezgólovú remízu.

Po vyše dvadsiatich rokoch dokázali slovenskí hráči opäť dotiahnuť zápas po 60 minútach do nerozhodného skóre.

Lenže tentoraz muselo o víťazovi rozhodnúť predĺženie a v ňom korunoval svoj výnimočný výkon najväčší kanadský talent a najsledovanejší hráč turnaja - Connor Bedard.

Zámorské médiá sa rozplývajú nad predstavením 17-ročného supertalentu. Slovákom strelil dva góly a pridal asistenciu.

V historických tabuľkách preskočil Erica Lindrosa a je momentálne najproduktívnejší Kanaďan na juniorských šampionátoch.

V 14 zápasoch (vrátane dvoch na zrušených minuloročných MS) nazbieral 34 bodov. Strelil tiež najviac kanadských gólov a pridal najvyšší počet asistencií v histórii a je tiež najproduktívnejší Kanaďan na jednom turnaji (zatiaľ 21 bodov).

A aby toho nebolo málo, Bedard je tiež najproduktívnejší neplnoletý hráč MS 20, tento primát uchmatol Jaromírovi Jágrovi - pripomenul portál CBC.ca.

Slováci nepadli na zadok

"Connora Bedarda nemôžete zastaviť, môžete len dúfať, že ho spomalíte. Slovensko sa snažilo zo všetkých síl, no na zastavenie tohto hokejového fenoménu to nestačilo," napísal portál yahoo.com.

Dodal, že 17-ročný fenomén si spravil z turnaja one man šou. Ale vyzdvihol aj výkon slovenského tímu.

"Slováci si zaslúžia obdiv za to, že hrali bez rešpektu. Nemali v pláne padnúť na zadok a vopred sa vzdať pri predstave, že budú čeliť silnému kanadskému tímu a zázračnému 17-ročnému útočníkovi."

Potlesk od fanúšikov

O výnimočnom výkone Slovákov proti najväčšiemu favoritovi na zlato informuje aj spravodajca portálu hokej.cz v Halifaxe.

Aj tak sme stále frajeri! bude teraz dlhý čas znieť v slovenskej kabíne, napísal český špecializovaný hokejový web bezprostredne po zápase.

"Slováci sa so šampionátom lúčia so vztýčenou hlavou. Kanadu v tretej tretine dusili a keby vyhrali, nikto by sa nemohol čudovať. Uvedomovali si to aj domáci fanúšikovia, ktorí slovenským hokejistom pri odchode z ľadu hlasno aplaudovali," dodal hokej.cz.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Aplauz udatným Slovákom a historický večer kanadského talentu (ohlasy médií)