Kto bol najlepším hráčom Slovenska v zápase proti Francúzsku? (anketa)

Pohľad na slovenskú striedačku. (Autor: TASR)
Sportnet|10. máj 2018 o 18:46

Slovensko zdolalo Francúzsko 3:1.

Slovensko - Francúzsko na MS v hokeji 2018, anketa:

KODAŇ. Slovensko má na MS v hokeji 2018 po štyroch stretnutiach na konte sedem bodov. Po prehrách s Českom (2:3 po predĺžení) a Švajčiarskom (0:2) prišli výhry nad Rakúskom (4:2) a aj Francúzskom (3:1).

Slovenskí hokejisti sa tak udržali v boji o postup do štvrťfinále, keď majú na konte sedem bodov.

V zápase proti Francúzsku si skvelo počínali najmä hráči Popradu. Úvodný gól strelil Dávid Bondra, syn legendárneho Petra Bondru, na 2:0 zvyšoval jeho klubový spoluhráč Dávid Buc.

A hoci Francúzsko skorigovalo stav stretnutia ešte v druhej tretine, pár sekúnd pred koncom definitívne o výhre Slovenska rozhodol obranca Michal Čajkovský.

V závere stretnutia sa veľmi dôležitými zákrokmi prezentoval brankár Marek Čiliak, ktorý musel so spoluhráčmi odolať aj veľkému psychickému tlaku.

Francúzi totiž v závere stretnutia odvolali brankára a, navyše, Slovensko dohrávalo duel v oslabení.

Slovákov teraz čaká deň voľna a po ňom sa v sobotu o 12.15 stretnú so Švédskom. Francúzsko si zahrá v piatok o 16.15 proti Rakúsku.

V ankete denníka SME rozhodnite, kto bol najlepším hráčom Slovenska v zápase proti Francúzsku.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Kto bol najlepším hráčom Slovenska v zápase proti Francúzsku? (anketa)