Svetový pohár v biatlone 2018/2019 - Canmore, Kanada

1.Nórsko1:16:36,6 h0 tr. okr. + 7 dobíjaní
2.Francúzsko+ 1:10,4 min0 tr. okr. + 8 dobíjaní
3.Rusko+ 1:48,4 min0 tr. okr. + 9 dobíjaní
4.Nemecko+ 2:48,6 min3 tr. okr. + 12 dobíjaní
5.Rakúsko+ 3:22,2 min3 tr. okr. + 11 dobíjaní
6.Česko+ 3:23,5 min1 tr. okr. + 9 dobíjaní
9.Slovensko+ 4:20,9 min0 tr. okr. + 15 dobíjaní

CANMORE. Nórski biatlonisti Lars Helge Birkeland, Vetle Sjaastad Christiansen, Erlend Bjöntegaard a Johannes Thingnes Bö zvíťazili v piatok v kanadskom Canmore s náskokom 1:10,4 minúty v pretekoch štafiet mužov na 4 x 7,5 kilometra v rámci 7. kola Svetového pohára.

Druhí skončili Francúzi Antonin Guigonnat, Emilien Jacquelin, Simon Fourcade a Quentin Fillon-Maillet, tretí s celkovým odstupom 1:48,4 minúty boli Rusi Jevgenij Garaničev, Eduard Latypov, Alexander Loginov, Alexander Povarnicin.

Prvé tri tímy mali streleckú bilanciu 0+7, 0+8 a 0+9.

Slovenská štafeta v zložení Michal Šima, Matej Kazár, Tomáš Hasilla a Martin Otčenáš obsadila deviate miesto (0+15).

Šimovi po troch dobíjaniach v ľahu patrilo v cieli prvého úseku desiate miesto. Kazár rovnako ako jeho reprezentačný kolega pred ním dobíjal tri náboje v ľahu, v stoji ani raz nezaváhal a odovzdával štafetu na dvanástej pozícii.

Hasilla na treťom úseku predviedol napriek štyrom chybným výstrelom výborný výkon a posunul slovenskú štafetu na ôsmu priečku. Ani Otčenáš nemusel absolvovať trestné kolo, musel však päťkrát dobíjať a finišoval na deviatom mieste.

Zloženie štafiet:

Nórsko: Lars Helge Birkeland, Vetle Sjaastad Christiansen, Erlend Bjöntegaard, Johannes Thingnes Bö

Francúzsko: Antonin Guigonnat, Emilien Jacquelin, Simon Fourcade, Quentin Fillon-Maillet

Rusko: Jevgenij Garaničev, Eduard Latypov, Alexander Loginov, Alexander Povarnicin

15.Slovensko1816 b
Domov»Zimné športy»Biatlon»Slovenskí biatlonisti skončili v štafetách v elitnej desiatke, suverénne vyhrali Nóri