Slováci vstúpili do šampionátu víťazne, outsider skupiny však udatne bojoval

Na snímke hráči Slovenska. (Autor: TASR)
Sportnet|27. okt 2023 o 17:26 (aktualizované 27. okt 2023 o 22:12)

V nasledujúcom zápase vyzve slovenská reprezentácia tím Anglicka.

MS v malom futbale 2023

Slovensko - Albánsko 2:0 (1:0)

Góly: 6. Juhás, 34. Beliš

Zostava SR: Feriančik, Pella – Juhás, Antol, Kis, Javnický, Stoch, Mikluš, Blažej, Marušinec, Beliš, Kuhajdík, Böhmer, Gere, Jurkemik

BRATISLAVA. Slovenskí reprezentanti vyhrali svoj úvodný zápas na MS v malom futbale 2023 proti tímu Albánska 2:0.

V druhom zápase skupiny sa zrodila remíza Francúzska s Anglickom 2:2.

Po opatrnom úvode sa Slováci ujali vedenia, keď v 6. minúte po peknej kombinácii skóroval Boris Juhás.

Gól ešte prešetroval aj systém VAR, no po pár sekundách ho uznal.

Ďalšiu veľkú šancu mali slovenskí futbalisti pred koncom prvého polčasu, no pokus Antola skončil len na ľavej žrdi albánskej brány.

Slováci vstúpili dobre aj do druhého polčasu, keď sa po necelých 10 minútach presadil Rudolf Beliš.

Viacerými dobrými zákrokmi sa zaskvel brankár Erik Feriančik, ktorý nedovolil Albáncom vrátiť sa do zápasu.

Po výhre 2:0 si tak Slováci pripísali prvé tri body do tabuľky skupiny F.

Hlasy po zápase

Branislav Škorec (hlavný tréner): Bol to náročný zápas najmä po fyzickej stránke. Bolo dôležité, že sme dali prvý gól a zodpovedne hrali v defenzíve. Pridali sme aj druhý gól a môžeme byť spokojní s výhrou.

Boris Juhás (strelec prvého gólu Slovenska): Bol to náročný zápas. Súper bol behavý a súbojový, čo mne osobne vyhovuje. Bol to pre mňa prvý gól za reprezentáciu a taktiež náš prvý na tomto šampionáte, z čoho mám veľkú radosť. Veľmi nás teší aj to, že sme udržali nulu vzadu.

Zverenci trénera Branislava Škorca sa v skupine ešte predstavia v nedeľu 29. októbra proti Anglicku (19.15 SELČ) a v utorok 31. októbra proti Francúzsku (16.45).

Do osemfinále postupujú dva najlepšie celky z každej skupiny.