Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Slovenky v kvalifikácii MS aj s Hricíkovou a Pajtášovou

SITA|Publikované 12. nov 2008 o 15:25

Hádzanárky Slovenska sa I. fáze kvalifikácie o postup na MS 2009 v Číne predstavia na turnaji 3. skupiny.

BRATISLAVA. Hádzanárky Slovenska sa I. fáze kvalifikácie o postup na MS 2009 v Číne predstavia na turnaji 3. skupiny v poľskom meste Dabrowa Górnicza (25. - 30. 11. 2008) bez dvoch skúsených hráčok Denisy Glankovičovej (Leverkusen/Nem.) a Miriam Šimákovej (Brašov/Rum.). "Šimáková sa ospravedlnila z rodinných dôvodov. Glankovičová, ktorá sa ukazovala v dobrej forme, je po operácii kolena. Na jej post pravej spojky počítam s Jakubisovou," informoval agentúru SITA tréner SR Ľubomír Popluhár.

Na budúcotýždňovom zraze vo štvrtok 20. novembra v Handlovej očakáva slovenský kormidelník 16-členný káder, ktorý až do pondelkového (24. 11.) odchodu do dejiska kvalifikácie bude trénovať v Prievidzi. "Pre zdravotné problémy sú tam ešte nejaké otázniky, ale ak budú dievčatá v poriadku, tak na nominácii do Poľska už nebudeme nič meniť. Do národného tímu sa vracia Kalaninová a aj Porvazníková, ktorá by po problémoch s chrbtom mala práve túto stredu odohrať prvý zápas. Uvidíme, ako to zvládne. Hricíkovú som sledoval už dlhšie a svojimi výkonmi ma presvedčila. Ďalšou novou tvárou je Pajtášová. Na vlastné oči som ju po prestupe do Dijonu hrať nevidel, ale poznám ju dobre. Má skúsenosti a verím, že nám pomôže," dodal k nominácii Ľ. Popluhár. Súperkami Sloveniek v boji o jedno miesto do II. fázy kvalifikácie (play off) budú družstvá Poľska, Islandu, Lotyšska a Švajčiarska.

Nominácia hádzanárok SR turnaj I. fázy kvalifikácie MS 2009, ktorý sa od 25. do 30. 11. 2008 uskutoční v Dabrowej Górniczi (Poľ.):

brankárky: Žaneta Tóthová (Elöre NKSE Békéscsaba/Maď.), Katarína Harišová (Iuventa Michalovce), Katarína Vaverková (ŠKP Bratislava)

pivotky: Martina Halásová (Rhein-Main Bienen/Nem.), Lívia Kalaninová (Iuventa Michalovce)

krídla: Dagmar Stuparičová (DVSC Debrecín/Maď.), Mária Hricíková (Iuventa Michalovce), Lucia Súkenníková, Zuzana Janšáková (obe ŠKP Bratislava)

spojky: Zuzana Porvazníková (Borussia Dortmund/Nem.), Lýdia Jakubisová (Rhein-Main Bienen/Nem.), Katarína Dubajová (Horsens HK/Dán.), Veronika Pajtášová (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Petra Popluhárová (HK Slovan Duslo Šaľa), Petra Beňušková, Martina Školková (obe ŠKP Bratislava)

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články