Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Slovenky do Dobrowej Górnicze s postupovým cieľom

SITA|Publikované 24. nov 2008 o 10:03

Hádzanárky Slovenska odcestovali v pondelok predpoludním do poľského mesta Dabrowa Górnicza.

BRATISLAVA. Hádzanárky Slovenska odcestovali v pondelok predpoludním do poľského mesta Dabrowa Górnicza, kde sa od utorka 25. do nedele 30. novembra predstavia v I. fáze kvalifikácie o postup na MS 2009 v Číne. Na turnaji 3. skupiny sa v konkurencii domáceho Poľska a tímov Islandu, Lotyšska a Švajčiarska pokúsia vybojovať prvenstvo, ktoré by ich posunulo do II. fázy. "Cieľ sme si stanovili, je ním postup do play off. Robíme pre jeho splnenie všetko, preto keby nám to nevyšlo, bol by som sklamaný. Samozrejme, miera mojej spokojnosti bude závisieť aj od kvality našich výkonov," povedal pre agentúru SITA tréner Ľubomír Popluhár.

Najväčším favoritom na zisk miestenky do II. fázy kvalifikácie je Poľsko. "V jeho prospech hovorí aj domáce prostredie. Poľky budú chcieť odčiniť neúspech z predchádzajúcej kvalifikácie ME 2008 a vyradenie Portugalskom. Sila domáceho družstva spočíva v legionárkach. My sa však nesústredíme len na zápas s nimi. Najskôr nás čaká duel s nebezpečným a neustále sa lepšiacim Švajčiarskom. Island je na našej výkonnostnej úrovni a informácie o Lotyšsku získame priamo v dejisku, kde na vlastné oči zistíme silu tohto pobaltského súpera," uviedol Ľ. Popluhár na margo účastníkov 3. skupiny.

Slovenky sa vo štvrtok zišli v Handlovej na sústredení, v rámci ktorého odohrali v piatok v Prievidzi prípravný duel so Slovanom Duslo Šaľa (28:21).

Kormidelník SR má od víkendu k dispozícii už kompletný 16-členný káder vrátane 7 legionárok. "Spoliehať sa budem na skúsenejšie hráčky Stuparičovú, Dubajovú, Jakubisovú, Halásovú a Beňuškovú. O brankárskej jednotke rozhodne momentálna forma, ale zrejme to bude niektorá z dvojice Tóthová - Harišová," poznamenal Popluhár, ktorý sa musí vyrovnať s absenciou troch skúsených spojok - Miriam Šimákovej, Denisy Glankovičovej a Zuzany Porvazníkovej.

Nominácia hádzanárok SR turnaj I. fázy kvalifikácie MS 2009, ktorý sa od 25. do 30. 11. 2008 uskutoční v Dabrowej Górniczi (Poľ.):

brankárky: Žaneta Tóthová (Elöre NKSE Békéscsaba/Maď.), Katarína Harišová (Iuventa Michalovce), Katarína Vaverková (ŠKP Bratislava)

pivotky: Martina Halásová (Rhein-Main Bienen/Nem.), Lívia Kalaninová (Iuventa Michalovce)

krídla: Dagmar Stuparičová (DVSC Debrecín/Maď.), Mária Hricíková (Iuventa Michalovce), Lucia Súkenníková, Zuzana Janšáková (obe ŠKP Bratislava)

spojky: Lýdia Jakubisová (Rhein-Main Bienen/Nem.), Katarína Dubajová (Horsens HK/Dán.), Veronika Pajtášová (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Alžbeta Polláková (Hódmezővásárhely/Maď.), Petra Popluhárová (HK Slovan Duslo Šaľa), Petra Beňušková, Martina Školková (obe ŠKP

Program 3. skupiny:

utorok 25. 11.: Slovensko - Švajčiarsko (17.30 h), Lotyšsko - Poľsko (20.00)

streda 26. 11.: Island - Lotyšsko (17.30), Poľsko - Slovensko (20.00)

štvrtok 27. 11.: Švajčiarsko - Island (20.00)

piatok 28. 11.: Slovensko - Lotyšsko (17.30), Švajčiarsko - Poľsko (20.00)

sobota 29. 11.: Island - Slovensko (20.00)

nedeľa 30. 11.: Lotyšsko - Švajčiarsko (17.30), Poľsko - Island (20.00)

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.