Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Hoci je Slovan posledný, nenachádza sa medzi favoritmi na vyradenie z KHL

Ilustračná fotografia. (Autor: SITA)
SITA|1. feb 2019 o 13:15

Do ligy by mohol vstúpiť tím z Japonska.

MOSKVA. Prezident Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Dmitrij Černyšenko v rozhovore pre ruský portál sport.business-gazeta.ru prezradil, že bude trvať na tom, aby po skončení aktuálnej sezóny opustil nadnárodnú súťaž najslabší tím.

Vedenie ligy posudzuje všetky kluby z viacerých hľadísk, v rámci ktorých berie do úvahy športové výsledky, návštevnosť domácich zápasov alebo ekonomické podmienky.

Na základe týchto kritérií zostaví tabuľku a posledný klub v poradí vyradí. Na chvoste zoznamu sa aktuálne nachádza Admiral Vladivostok.

"Existujú riadiace orgány, ktoré stanovujú pravidlá. Chceme dodržať stratégiu, ktorá hovorí o tom, že po skončení sezóny vyradíme najhorší tím z KHL. Teraz je v najnevýhodnejšej pozícii Admiral Vladivostok, ale potenciálnymi kandidátmi sú aj Severstaľ Čerepovec a Amur Chabarovsk," vyjadril sa Černyšenko, ktorý zároveň priznal, že liga rokuje o vstupe nových tímov.

Záujemcovia pochádzajú podľa jeho slov z Francúzska, Nemecka alebo Japonska.

KHL prešla redukciou počtu klubov už na konci minulej sezóny. Z pôvodnej dvadsaťsedmičky vtedy vypadli Lada Togliatti a Jugra Chanty-Mansijsk.

Vlani vedenie súťaže deklarovalo, že chce znížiť počet účastníkov na 24, a tak je jasné, že na jar opustí ligu ďalšie mužstvo.

Zaujímavosťou je, že najhorším tímom z hľadiska počtu získaných bodov v aktuálnom ročníku je Slovan Bratislava. Slovenský účastník KHL však nefiguruje v zozname ohrozených klubov, ktorý odprezentoval Černyšenko.

Súvisiace články