Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Na Slovensku som robil kadečo, aby som mal príjem. V Poľsku je to iné

Peter Novajovský je hráčom poľského GKS Tychy. (Autor: GKS Tychy)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|11. feb 2020 o 18:00

Za štyri roky získal tri poľské tituly.

Rozhovor pre denník SME

Keď hrával hokej na Slovensku, v lete musel aj pracovať. Často mu meškala výplata a musel sa domáhať svojich peňazí, aby mal z čoho žiť. Teraz už piatu sezónu pôsobí v Poľsku.

„Je to tu iné. Niektoré slovenské kluby by nám mohli závidieť,“ tvrdí slovenský hokejista PETER NOVAJOVSKÝ pôsobiaci v GKS Tychy.

Poľskí hokejisti senzačne postúpili do finále kvalifikácie o olympiádu v Pekingu 2022 a spolu s Rakúskom a Bieloruskom budú súperom Slovenska. Ako v Poľsku vnímajú tento úspech?

Pre poľský hokej je to obrovský úspech. V klube je veľká eufória, lebo z GKS Tychy máme v reprezentácii viacerých hokejistov. V kabíne si ma už spoluhráči doberali, že Slováci nepôjdu na olympiádu. Tak som sa len pousmial a povedal, že už príliš lietajú v oblakoch.

To, že Poliaci zvíťazili 3:2 nad Kazachstanom, ktorý mal v tíme pätnásť hráčov z KHL, je veľkým prekvapením. Verili si Poliaci už pred turnajom?

Uvedomovali si, že ich najväčším konkurentom bude Kazachstan. Vedeli, že sa s ním pobijú o postup. Poznám poľskú náturu. Keď sa do niečoho zahryznú a idú do toho srdcom, môžu uspieť aj proti favoritovi.

Kvalifikačný turnaj o postup do Pekingu sa bude hrať v auguste na Slovensku. Aké šance Poliakom dávate? Môžu potrápiť aj slovenský tím?

To záleží od toho, ktorí hráči pôjdu Slovensko reprezentovať.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články