Lacko postúpil na Slovak Open už do semifinále, na výhru potreboval tri sety

Lukáš Lacko. (Autor: TASR)
Sportnet|10. nov 2017 o 13:42

Slovenský tenista je osmičkou podujatia.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Lukáš Lacko sa prebojoval už do semifinále dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open.

Vo štvrťfinále si ako nasadená osmička poradil s chorvátskym kvalifikantom Frankom Škugorom 6:1, 3:6, 6:3.

V dueli o postup do finále nastúpi dvojnásobný šampión z rokov 2013 a 2011 v sobotu proti Estóncovi Jürgenovi Zoppovi.

Lacko začal proti Škugorovi skvelo, dvakrát prelomil podanie súpera a za sedemnásť minút si vybudoval náskok 5:0. Druhý set sa stal korisťou Chorváta, no v treťom dejstve opäť dominoval Lacko.

Po rýchlom brejku odskočil súperovi na 3:0 a zápas už dotiahol do úspešného konca. V Bratislave má už istú prémiu 5320 eur pred zdanením a 40 bodov do svetového rebríčka ATP Entry.

Dvojhra - štvrťfinále:

Lukáš Lacko (8-SR) - Franko Škugor (Chor.) 6:1, 3:6, 6:3

Michail Kukuškin (1-Kaz.) - Jerzy Janowicz (Poľ.) 3:6, 7:6 (2), 4:0 - skreč

Jürgen Zopp (Est.) - Andreas Seppi (3-Tal.) 7:6 (4), 6:3

Marius Copil (4-Rum.) - Kamil Majchrzak (Poľ.) 7:6 (4), 6:1

Štvorhra - semifinále:

Sander Arends, Antonio Sančič (Hol./Chor.) - Gábor Borsos, Márton Fucsovics (Maď.) 7:5, 7:5

Ken Skupski, Neal Skupski (V. Brit.) - Johan Brunström, Kevin Krawietz (Švéd./Nem.) 7:6 (5), 6:4

Sobotňajší program:

Lukáš Lacko (SR-8) - Jürgen Zopp (Est.)

/o 14:00/

Michail Kukuškin (Kaz.-1) - Marius Copil (Rum.-4)

/po 15:30/

Sander Arends, Antonio Šančič (Hol./Chor.) - Ken Skupski, Neal Skupski (V. Brit.)

/po 17:00/

Domov»Tenis»Lacko postúpil na Slovak Open už do semifinále, na výhru potreboval tri sety