Lukáš Klein.
Lukáš Klein. (Autor: TASR)
SITA|8. nov 2017 o 17:38

Néma vytrápil favorizovaného Copila, no na Slovak Open končí.

BRATISLAVA. Domáci držiteľ voľnej karty Patrik Néma prehral za 123 minút 4:6, 7:5, 4:6 s jasne favorizovaným Rumunom Mariusom Copilom nasadeným ako štvrtým v stredajšom zápase prvého kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP Challenger Tour Peugeot Slovak Open v NTC v Bratislave.

Néma, 604. hráč sveta v rebríčku ATP, v rozhodujúcom sete prišiel o podanie v siedmej hre, v ktorej spočiatku viedol 40:15 a mal dovedna päť gembalov. Slovákovi nebolo nič platné, že na jednotlivé fiftíny uspel 95:93.

Copil je obhajcom finálovej účasti, vlani v Aegon aréne v boji o titul nestačil na hostiteľa Norberta Gombosa.

Líška nezískal ani gem

Dvadsaťsedemročný 91. muž singlového renkingu Copil bude vo štvrtok v osemfinálovom druhom kole čeliť ďalšiemu Slovákovi, Lukášovi Kleinovi (630. v ATP).

Domáci držiteľ voľnej karty aj zásluhou osemnástich es zvíťazil nad srbským súperom Pedjom Krstinom za 133 minút 6:7 (5), 6:3, 6:4.

Ďalší slovenský držiteľ voľnej karty Tomáš Líška prehral s jednoznačne favorizovaným Maďarom Mártonom Fucsovicsom nasadeným ako druhým za 46 minút 0:6, 0:6.

Devätnásťročný člen programu Národného tenisového centra Líška figuruje na 1046. priečke v singlovom renkingu, 25-ročnému Fucsovicsovi patrí 84. miesto. Rebríčkový rozdiel sa v Aegon aréne naplno prejavil.

Atraktívny zápas vyhral Janowicz

Poliak Jerzy Janowicz je po kazašskom reprezentantovi Michailovi Kukuškinovi nasadenom ako prvom a talianskej trojke podujatia Andreasovi Seppim tretím známym štvrťfinalistom dvojhry.

Premožiteľ domáceho obhajcu titulu Norberta Gombosa z prvého kola Janowicz si v stredu v osemfinálovom súboji dvoch nenasadených bývalých členov Top 20 poradil za 90 minút s Austrálčanom Bernardom Tomicom 7:6 (3), 7:6 (2).

Semifinalista Wimbledonu 2013 teda vyradil štvrťfinalistu z londýnskej grandslamovej trávy spred šiestich rokov. Janowicz v piatok v osmičke vyzve spomenutého Kukuškina.

Michail Kukuškin (Kaz.-1) - Niels Desein (Belg.) 6:7 (3), 6:3, 6:4

Andreas Seppi (Tal.-3) - Vladimir Ignatik (Biel.) 7:6 (5), 7:6 (8)

Jerzy Janowicz (Poľ.) - Bernard Tomic (Aus.) 7:6 (3), 7:6 (2)

Štvorhra - 1. kolo:

Jonathan Erlich, Franko Škugor (Izr./Chor.-3) - Denis Molčanov, Sergij Stachovskij (Ukr.) 7:5, 7:5

Sander Arends, Antonio Šančič (Hol./Chor.) - Michail Jelgin, Dividž Šaran (Rus./India-4) 6:4, 6:7 (7), 10:4

Domov»Tenis»Zo Slovákov postúpil ďalej iba Klein, Líška nezískal proti favoritovi ani gem