Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Slováci vyzvú Ukrajinu s Kližanom a Lackom

Jednotkou slovenského tímu by mal byť proti Ukrajine Martin Kližan. (Autor: SITA)
TASR|6. sep 2011 o 11:08

Kvarteto Martin Kližan, Lukáš Lacko, Pavol Červenák, Filip Polášek figuruje v nominácii Slovenska na zápas Davisovho pohára proti Ukrajine.

BRATISLAVA. Kvarteto Martin Kližan, Lukáš Lacko, Pavol Červenák, Filip Polášek figuruje v nominácii Slovenska na zápas 2. kola play off o účasť v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára tenistov proti Ukrajine (16.-18. septembra na antuke pod otvorenou strechou v bratislavskom NTC).

Pre zranenie chýba v tíme deblový špecialista Michal Mertiňák. Ukrajinskou jednotkou bude pri neúčasti osemfinalistu US Open Alexandra Dolgopolova, ktorý nehrá Davisov pohár, Sergij Stachovskij. V neoficiálnej nomináci sú ešte Iľja Marčenko, Sergej Bubka a Arťem Smirnov.

Piatkové dvojhry i sobotňajšia štvorhra odštartujú o 14.00, nedelňajšie záverečné singlové zápasy sa začnú o 13.00. Hlavným rozhodcom bude Egypťan Wael Abbas, v úlohe empajrových sa predstavia Britka Lucy Grantová a Slovák Michal Varmuš. Hrá sa s loptičkami značky Wilsonm Australian Open.

V daviscupovej histórii pôjde o prvý vzájomný súboj medzi Slovenskom a Ukrajinou. Mečířovi zverenci v marci prehrali v 1. kole 1. skupiny euro-afreickej zóny na antuke v stredisku Cruz Quebrada s domácim Portugalskom 1:4 a po tretí raz za sebou ich čakajú záchranárske práce. Vlani v 2. kole play off vyhrali v Minsku nad Bieloruskom 4:1, v roku 2009 deklasovali v NTC Macedónsko 5:0. Ukrajinci prehrali v marci na domácej pôde s Holandskom 2:3.

Súvisiace články