Slováci vyhrávali 3:2, Kanada otočila v závere na 3:5

Charles Hudon (vľavo) a Martin Kečkeš v súboji.
Charles Hudon (vľavo) a Martin Kečkeš v súboji. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|30. dec 2013 o 17:11

Mladí hokejisti odohrali napriek prehre výborný zápas. Na Silvestra ich čaká Česko, štvrťfinále majú isté.

• Slováci mali istý postup do štvrťfinále už pred zápasom s Kanadou. S favoritom na zlato viedli ešte 6 minút pred koncom 3:2, no napokon prehrali 3:5.
  • V zápase proti Česku budeme bojovať o čo najlepšie umiestnenie. Pozrite si program MS.
  • Kanada je v tabuľke druhá, naši sú aj naďalej na treťom mieste.

Slovensko - Kanada 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)

Góly a asistencie: 2. Gríger (Predajniansky, Réway), 28. Réway (Gríger, Kolena), 33. Gríger (Réway, Kolena) - 19. Lazar (Mantha, Petan), 37. Mantha (Ekblad, Drouin), 55. Drouin (Mantha), 58. Petan (Mantha, Pouliot), 59. Petan (Reinhart, Lazar)

Rozhodovali: Hradil (ČR), Romasko - Metalnikov (obaja Rus.), Kowert (Nem.), vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Drouin 10 min za úder do oblasti hlavy a krku, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, strely na bránku 49:22, 2558 divákov

Slovensko: Baroš – Luža, Predajniansky, Rusina, Gachulinec, Valjent, Černák, Kečkeš, Dinda – Réway, Gríger, Kolena – Lunter, Daňo, Cehlárik – Mlynčár, Horanský, Minárik – Skalický, Šimun, Tibenský

Kanada: Fucale – Ekblad, Pouliot, Pelech, Dumba, Bigras, Morrissey – Mantha, Hudon, Drouin – Reinhart, Horvat, Leier – Lazar, Petan, Rychel – Anderson, Laughton, Gauthier – McDavid

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov neudržali v pondelkovom zápase základnej A-skupiny juniorských MS dvojgólové vedenie a prehrali s jedným z ašpirantov na titul Kanadou 3:5.

Mladí Slováci si dokázali v hale Isstadion utvoriť zásluhou dvoch gólov Dávida Grígera a jedného Martina Réway náskok 3:1.

Kanada otočila z 1:3

Všetky tri góly dali v presilovkách a potvrdili tak výbornú úspešnosť v početnej výhode. Sľubné vedenie ale neudržali, na konci druhej tretiny znížil Anthony Mantha a v 55. minúte vyrovnal Jonathan Drouin.

V záverečnom dejstve strhol víťazstvo na stranu favorita dvoma gólmi Nic Petan. Druhý dal do prázdnej bránky.

Aj po pondelkovom stretnutí tak platí, že Slováci v histórii MS 20 ešte kanadských juniorov nikdy nezdolali.

Zopakoval sa scenár z vlaňajších MS, keď Bokrošova družina viedla nad hráčmi z kolísky hokeja 2:0 i 3:1 a prehrala 3:6.

Záverečný zápas v základnej skupine šampionátu čaká slovenskú dvadsiatku v utorok na Silvestra, o 13.30 h sa stretne s českými rovesníkmi.

Bokroš: Vysoká škola mládežníckeho hokeja

"Chlapci odohrali výborný zápas na hranici svojich možností. Či už ide o súpera typu USA či Kanada, je to ako vysoká škola mládežníckeho hokeja a v nej naši hráči dnes veľmi dobre obstáli. Tempo zápasu bolo veľmi vysoké a z neho celkom prirodzene vznikajú aj určité chyby," povedal tréner Ernest Bokroš pre hockeyslovakia.sk.

"Pre nás na tomto šampionáte sú najdôležitejšími súpermi Nemecko a Česko, preto sa už teraz začíname pripravovať na utorňajší popoludňajší duel. Máme len 17 hodín na regeneráciu. Výhra s Českom nám môže priniesť tretie miesto v skupine a určite prijateľnejšieho súpera vo štvrťfinále."

Tretia tretina:

Zápas sa skončil. Slováci napriek prehre môžu byť s výkonom spokojní.

59. min: Pri powerplay sme inkasovali do prázdnej bránky. Predtým mal Kolena šancu na vyrovnanie, ale Kanaďania mu pred bránkou nedovolili v kľude zakončiť.

58. min: Kanaďania nás v presilovke drvia, ale gól zatiaľ nedali. Napokon sa im to podarilo, otáčajú na 4:3.

56. min: Predajniansky bránil Baroša až tak vehementne, že ide von na dve minúty za hru s vysokou hokejkou.

55. min: Gríger namiesto hetriku trafil len žrď. Škoda.

54. min: Gól Kanady rozhodca neuznal, útočník zovrel puk. Niekoľko sekúnd na to však aj tak vyrovnal Drouin.

53. min: Baroš zneškodnil ďalší nebezpečný puk súpera, chytá v kľude.

52. min: Zakazáne uvoľnenie Kanady, držíme skvelý stav zápasu proti favoritovi na zlato.

51. min: Škoda, že Kolena nedostal lepší puk do jazdy, v oslabení sme mohli mať šancu. Prežili sme oslabenie.

50. min: Minútu oslabenia sme prežili bez inkasovaného gólu, naši hrajú nadoraz.

49. min: Horanský ide za sekanie na trestnú lavicu.

48. min: Kanaďania sa dostali do očakávaného tlaku, našťastie ich puk v koncovke dnes až tak neposlúcha a naši väčšinou stíhajú v obrane zasiahnuť.

46. min: Horanský pekne prešiel stredom obrany Kanady, ale Fucale puk vyrazil.

44. min: Naši presilovku nevyužili, tentokrát ju natoľko dobre ako predtým nehrali.

42. min: Ubehli dve minúty z tretej tretiny, budeme hrať ďalšiu presilovku po sekere na Skalického, von ide Pouliot.

Začína sa tretia tretina.

Druhá tretina:

Koniec tretiny, Kanada takmer v závere vyrovnala.

40. min: Ubránili sme sa v oslabení, 33 sekúnd do konca druhej tretiny sa vhadzuje pred Barošom.

39. min: Skalický vybojoval puk, ostáva ešte 43 sekúnd na ubránenie náskoku v oslabení.

38. min: Luža ide za podrazenie na trestnú lavicu.

37. min: Kanada znižuje na 3:2, prvým gólom v hre piatich proti piatim.

36. min: Naši hrajú v týchto fázach výborne, stále si dávame pozor na vylúčenia, bránime obetavo. Naopak, Gríger mohol dať svoj tretí gól v zápase. V dobrej šanci spomedzi kruhov ale vystrelil vedľa.

33. min: Využívame presilovku, už piatich proti štyrom.

32. min: Len sekera Kanaďanov zastavila našich v šanci na tretí gól. Hráme piati proti trom. Predajniansky nastrelil hornú žrď.

31. min: Dumba ide na trestnú lavicu, využijeme ďalšiu presilovku?

30. min: Mlynčár výborne získal v obrannej tretine puk, ale sám na brankára svoj nájazd nepremenil, mohli sme viesť 3:1.

28. min: Naši využili presilovku o dvoch hráčov, po peknej kombinácii dal gól Réway. Následnú presilovku piatich proti štyrom sme už nevyužili.

27. min: Budeme hrať presilovku piatich proti trom 1:38 minúty, Laughton trafil Lužu hokejkou do tváre.

27. min: Petan ide na trestnú lavicu, hráme presilovku.

24. min: Naši sa v oslabení pohodlne ubránili.

22. min: Mlynčár vyhodil puk von z tretiny ale aj ihriska, a tak hráme v oslabení.

22. min: Daňo výborne vystrelil spoza hráča, Fucale chytá.

Začína sa druhá tretina, v prvej Kanaďania našich prestrieľali 21:9.

Prvá tretina:

20. min: Daňova strela spoza obrancu a šanca Kanady na druhej strany ukončili tretinu za stavu 1:1.

19. min: Kolena v sľubnej šanci netrafil bránku.

19. min: Kanada zaslúžene vyrovnala na 1:1, dostala nás pod obrovský tlak.

18. min: Kanada to zatiaľ skúša strelami z diaľky a tečmi. Minúta presilovky ubehla.

17. min: Valjent hral vysokou hokejkou, ide na dve minúty von.

16. min: Kanaďania našich tlačia čoraz viac. Strely na bránku sú 15:7 pre Kanadu.

14. min: Naši držia Kanaďanov zatiaľ na dištanc. Po viacerých strelách z diaľky mal šancu Hudon, ale Baroš kryje.

10. min: Horanský po veľkej chybe Dumbu mohol streliť gól na 2:0. Sám proti Fucalemu neuspel.

8. min: Baroš chytil ďalšiu strelu Kanady.

5. min: Kolena mal veľkú šancu na druhý gól našich, trafil žŕdku. Kanaďania predtým viackrát pohrozili.

2. min: Kanaďania mohli v oslabení skórovať, Baroš našich zachránil. A naši vedú 1:0.

10. sekunda: Kanaďan ide na trestnú lavicu za napadnutie hlavy a krku. Drouin dostáva 2 + 10 min

Kanaďania hrajú v porovnaní so zápasom s Čechmi s výrazne pozmenenou zostavou. Na ľade chýba aj brankár Paterson.

Zápas sa začal o 17.37 h. V hľadisku nevidno veľa slovenských fanúšikov, naopak, kanadských je tam veľa.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci vyhrávali 3:2, Kanada otočila v závere na 3:5