Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Slováci proti Andorre aj bez Zabavníka a Weissa ml.

SITA|23. mar 2011 o 18:44

Vladimírovi Weissovi st. pribudli pred sobotňajším stretnutím proti Andorre v B-skupine kvalifikácie ME 2012 starosti, pre zranenia mu totiž vypadli z nominácie ďalšie opory.

SENEC. Hlavnému trénerovi slovenskej futbalovej reprezentácie

Už dlhšie bolo jasné, že pre niekoľkotýždňovú pauzu nebude k dispozícii stredopoliar Juraj Kucka, ku ktorému sa najnovšie pridali aj obranca Radoslav Zabavník a krídelník Vladimír Weiss ml.

Navyše, nepravdepodobný je štart útočníka Stanislava Šestáka. Realizačný tím sa rozhodol nedonominovať žiadnych ďalších hráčov, keďže pôvodný 23-členný výber bol dostatočne široký.

"Situácia nebola ružová už na začiatku nášho zrazu, teraz nastal vo veciach určitý posun," povedal v rozhovore pre agentúru SITA lekár slovenskej futbalovej reprezentácie MUDr. Ladislav Pavlovič.

"Kucka prišiel na zraz v utorok a jednoznačne sme mohli konštatovať, že je na niekoľko týždňov vyradený z hry. U Šestáka ide o svalové zranenie podobné Kuckovmu, aj keď nie v takom rozsahu. V stredu večer ešte absolvuje sonografickú kontrolu, ale s mužstvom netrénuje, a preto je prognosticky takmer zrejmé, že na zápas pravdepodobne nebude k dispozícii. Zabavník laboruje so zranením už niekoľko týždňov v Mainzi. Tu podstúpil magnetickú rezonanciu a museli sme skonštatovať to isté, čo u prechádzajúcich hráčov, že nie je k dispozícii na zápas v Andorre. Vladko Weiss sa v stredu podrobil vyšetreniam. Ide o zranenie pravej dolnej končatiny. Nechcel by som to bližšie špecifikovať, ale Vladko s nami na súboj s Andorrou necestuje. Trénuje individuálne a lieči sa," povedal doktor Pavlovič.

Naopak, zdravotný stav sa zlepšil u dvojice Ján Mucha ml. - Marek Čech. "Janko mal zažívacie problémy, po 24-hodinovom pobyte v hoteli sa však jeho stav stabilizoval a v stredu už trénoval s mužstvom. Čo sa týka Marka Čecha, podstúpil vyšetrenie magnetickou rezonanciu. V stredu trénoval s tímom a veríme, že sa stabilizuje natoľko, aby mu povaha jeho svalového zranenia umožnila nastúpiť, ale to je ešte otázne," dodal Ladislav Pavlovič.

Aktualizovaná 20-členná nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie na duel B-skupiny kvalifikácie o postup na ME 2012 v Andorre (sobota 26. marca) a medzištátny prípravný zápas s Dánskom (utorok 29. marca v Trnave):

Brankári: Marián Kello (Heart of Midlothian/Škót.), Ján Mucha ml. (FC Everton/Angl.), Dušan Perniš (Dundee United/Škót.).

Obrancovia: Marek Čech (West Bromwich Albion/Angl.), Ján Ďurica (Lokomotiv Moskva/Rus.), Filip Lukšík (FK Senica), Peter Pekarík (VfL Wolfsburg/Nem.), Martin Škrtel (FC Liverpool/Angl.), Kornel Saláta (FK Rostov/Rus.).

Stredopoliari: Kamil Kopúnek (AS Bari/Tal.), Miroslav Stoch (Fenerbahce Istanbul/Tur.), Marek Hamšík (SSC Neapol/Tal.), Marek Sapara (MKE Ankaragücü/Tur.), Tomáš Kóňa (FK Senica).

Útočníci: Róbert Vittek, Stanislav Šesták (obaja MKE Ankaragücü/Tur.), Filip Hološko (Istanbul Büyüksehir Belediyespor/Tur.), Juraj Piroska (FK Senica), Filip Šebo (ŠK Slovan Bratislava), Erik Jendrišek (SC Freiburg/Nem.).

Realizačný tím:

Hlavný tréner: Vladimír Weiss st.

Asistent trénera: Michal Hipp

Kondičný tréner: Martin Rusňák

Tréner brankárov: Miroslav Mentel

Podporný trénerský tím: Stanislav Varga

Lekári: MUDr. Vladimír Pener, MUDr. Ladislav Pavlovič

Masér: Viliam Kálmán

Masér - kustód: Marián Drinka

Kustód: Ján Beniak

Videoanalytik: Michal Slyško

Technický vedúci: Róbert Tomaschek.

Súvisiace články