Lopta sa pomaly kotúľala. Slavia dostala gól po fatálnej chybe brankára

Zápas Ferencváros Budapešť - Slavia Praha.
Zápas Ferencváros Budapešť - Slavia Praha. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. aug 2021 o 22:48

Ivan Schranz naskočil do zápasu v priebehu druhého polčasu.

BRATISLAVA. Futbalisti Slavie Praha prehrali v stredajšom úvodnom zápase 3. predkola Ligy majstrov na ihrisku Ferencvárosu Budapešť 0:2.

Bližšie k postupu do play off je tak maďarský šampión.

Slavia inkasovala v 44. minúte po veľkej hrúbke brankára Ondřeja Kolářa, ktorému cez kopačku prešla do siete jednoduchá lopta ukrajinského stopéra Tarasa Kačarabu.

Druhý gól pridali domáci v 50. minúte, keď nariadenú jedenástku premenil ďalší ukrajinský legionár Igor Charatin.

Slovenský útočník Slavie Ivan Schranz nastúpil krátko po druhom góle v 52. minúte, jeho krajan Jakub Hromada bol len na lavičke náhradníkov rovnako ako Róbert Mak z domáceho tímu.

V ďalšom zápase zvíťazili hráči portugalského tímu Benfica Lisabon na ihrisku Spartaka Moskva 2:0 vďaka gólom Rafu Silvu a Gilberta z druhého polčasu.

Dinamo Záhreb remizovalo s Legiou Varšava 1:1, keď v 60. minúte dostal domácich do vedenia Bruno Petkovič, ale v 82. minúte vyrovnal albánsky legionár v službách poľskému tímu Ernest Muci.

1. zápasy 3. predkola Liga Majstrov - výsledky:

Spartak Moskva - Benfica Lisabon 0:2 (0:0)

Góly: 51. Silva, 74. Gilberto

Ferencváros Budapešť - SK Slavia Praha 2:0 (1:0)

Góly: 44. Kačaraba (vl.), 50. Charatin (z 11 m)

/Ivan Schranz (Slavia) od 52. minúty/

Dinamo Záhreb – Legia Varšava 1:1 (0:0)

Góly: 60. Petkovič - 82. Muci

Domov»Futbal»Liga majstrov»Lopta sa pomaly kotúľala. Slavia dostala gól po fatálnej chybe brankára