Tímovú súťaž v Zakopanom vyhrali Rakúšania, Japonci skončili mimo pódia

Radosť rakúskeho tímu po víťazstve v tímovej súťaži v Zakopanom.
Radosť rakúskeho tímu po víťazstve v tímovej súťaži v Zakopanom. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. jan 2024 o 19:35

V celkovom poradí Poľského turné sú rakúski reprezentanti na druhom mieste.

1037,5 b.

ZAKOPANE. Rakúski skokani na lyžiach zvíťazili v sobotných tímových pretekoch na podujatí Svetového pohára v poľskom Zakopanom.

Tím v zložení Michael Hayböck, Manuel Fettner, Jan Hörl, Stefan Kraft získal 1146,6 bodov a triumfoval s náskokom 51,1 b pred druhými Slovincami.

Na treťom mieste sa umiestnili nemeckí reprezentanti, ktorí nazbierali 1062,8 bodov.

V celkovom poradí Poľského turné však rakúski reprezentanti strácajú na Slovincov 2,4 bodu.

Kraft ovládol sobotnú tímovú súťaž svojimi 141 a 138,5 m dlhými skokmi. Prvý muž SP zároveň vytvoril 35. pódiovým umiestnením v pretekoch tímov nový rekord.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Tímovú súťaž v Zakopanom vyhrali Rakúšania, Japonci skončili mimo pódia