6.

Juki Itová

Japonsko

229,3 b (92,5+94,5 m)

PLANICA. Nemecká skokanka na lyžiach Katharina Althausová získala na MS v Planici zlatú medailu v individuálnej súťaži na strednom mostíku HS-102.

V slovinskom stredisku triumfovala s náskokom 2,2 bodu pred líderkou celkového poradia Svetového pohára Rakúšankou Evou Pinkelnigovou. Tretia skončila s mankom 3,1 bodu po 1. kole vedúca Nórka Anna Odine Strömová.

Althausová bola po úvodnom súťažnom pokuse druhá o 4,7 b. za Strömovou, ktorá pristála na značke 100 m. V druhom kole dosiahla Nemka výkon 97 m, no dostala bodovú kompenzáciu za zadný vietor a vyšvihla sa na najvyšší stupienok.

Pre Althausovú je to životný úspech a prvé individuálne zlato z MS. Strömová skočila v 2. kole iba 95 m a prepadla sa na bronzovú priečku.

"Nemám slov, som veľmi vďačná za zlatú medailu. Dokázala som sa vyrovnať s tlakom a koncentrovala som sa iba na seba. Som šťastná, že to vyšlo," uviedla Althausová do kamier stanice Eurosport.

Obhajkyňa titulu z Oberstdorfu 2021 Slovinka Ema Klinecová obsadila až 19. miesto s výraznou takmer 40-bodovou stratou na novú majsterku sveta.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Najväčšia favoritka skončila tesne druhá, z triumfu sa tešila Nemka