Pätnásťročný skokan na lyžiach si vybojoval miestenku vo Svetovom pohári

Hektor Kapustík vybojoval prvé body na Kontinentálnom pohári v Zakopanom.
Hektor Kapustík vybojoval prvé body na Kontinentálnom pohári v Zakopanom. (Autor: Adrian Kapustik/ facebook)
Sportnet|13. mar 2023 o 11:35

Mladík sa venuje aj severskej kombinácii.

BRATISLAVA. Posledným slovenským skokanom na lyžiach, ktorý sa predstavil v kolotoči Svetového pohára, bol Tomáš Zmoray.

Trvalo dvanásť rokov, kým si ďalší reprezentant spod Tatier vybojoval miestenku v tomto prestížnom seriáli.

Pätnásťročný Hektor Kapustík sa cez víkend premiérovo zúčastnil pretekov Kontinentálneho pohára v poľskom stredisku Zakopané.

V konkurencii skúsenejších pretekárov sa nestratil a vybojoval si prvé body, ktoré ho posunuli do Svetového pohára.

Stačil jediný bod, aby si vybojoval miestenku v elitnej kategórii. Kapustík ich získal dvanásť v dvoch pretekoch a v silnej konkurencii.

V prvých pretekoch obsadil 23., v druhých 27. miesto. Za svojim chrbtom nechal aj bronzového medailistu z olympijských hier v Pjongčangu 2018 Stefana Hulu z Poľska.

V štartovej listine boli mená, ktoré sa pravidelne objavovali v pretekoch SP – Philipp Aschenwald z Rakúska alebo Maciej Kot z Poľska.

„V tejto sezóne to už nechceme siliť. Budúcu sezónu si to vyskúša, ale chceme, aby sa aj ostatní chlapci potiahli,“ povedala pre Sportnet mama Denisa Kapustíková.

Mladý reprezentant sa okrem skokov na lyžiach venuje aj severskej kombinácii. Začiatkom marca sa takisto predstavil v pretekoch Kontinentálneho pohára.

Po skokanskej časti dokonca viedol, ale v bežeckej časti sa na dlhej desaťkilometrovej trati prepadol na 48. miesto.

Na juniorskom šampionáte v Kanade obsadil 19. miesto v skokoch na lyžiach a 30. miesto v severskej kombinácii.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Pätnásťročný skokan na lyžiach si vybojoval miestenku vo Svetovom pohári