16,

Matej Beňuš

95,14 (4)

semifinále

LA SEU D'URGELL. Vo finále C1 sa na podujatí 3. kola Svetového pohára vo vodnom slalome predstavili tri slovenské lode. Na pódium pre víťazov sa ale v nedeľu nikto neprebojoval.

V sobotu sa vo finále K1 senzačne umiestnila na 3. mieste Eliška Mintálová.

V španielskom La Seu d’Urgell sa v nedeľňajších súťažiach C1 najviac darilo Markovi Mirgorodskému.

V poludňajšom finále obsadil konečné 5. miesto s mankom 3,81 s na víťazného Španiela Miquela Travého, ktorý po čistej jazde dosiahol čas 88,81 s.

"Išlo sa mi fajn a cítil som sa na trati dobre. Na spodnej časti trate prišiel trochu zbytočný ťuk, ktorý ma mrzí. Piate miesto je pekné umiestenie, ale stále trochu chýba k pódiu. Zatiaľ to bolo celý rok veľmi tesné a verím, že sa mi v ďalšom kole Svetového pohára podarí vylepšiť moju bilanciu a konečne to padne," uviedol Mirgorodský na webe Slovenskej kanoistiky canoe.sk.

Vo finálovej desiatke bol aj Alexander Slafkovský. Trojnásobný šampión Svetového pohára v C1 však rovnako ako v semifinále skončil až na 10. pozícii (+22,35 s).

Dvadsaťdvaročný Mirgorodský sa pred budúcotýždňovým finálovým podujatím Svetového pohára dostal na čelo celkovej klasifikácie.

"Je to super pocit byť priebežným lídrom, ale ešte je predo mnou veľa roboty, pretože posledný Svetový pohár je za dvojnásobné body. Verím, že sa mi podarí urobiť dobrý výsledok a udržím si možno aj priebežnú líderskú pozíciu."

V druhej finálovej disciplíne sobotňajšieho programu v La Seu d’Urgell sa predstavila iba Monika Škáchová. Tá oproti semifinále skĺzla o jednu priečku nižšie a napokon skončila siedma so stratou 11,95 s na víťazku - Austrálčanku Jessicu Foxovú (93,07 s).

Druhá bola Češka Tereza Fišerová s mankom 6,32 s, tretie miesto obsadila Španielka Nuria Vilarrublová (+7,36).

"Finále sa mi išlo dosť dobre. Bola som pripravená na to, že si idem jazdu užiť a je dobré, že som sa dostala do finále. Napokon som vo finále urobila jednu chybu, no dokázala som zájsť čistú jazdu a z toho som rada," zhodnotila preteky Škáchová.

Zo semifinále v mužskej súťaži nepostúpil Matej Beňuš, tretí slovenský singlista prišiel o postup len o štyri trestné sekundy.

V ženskej časti neuspeli Zuzana Paňková a Soňa Stanovská. Debutantka vo Svetovom pohári Paňková skončila na 18. pozícii, Stanovská mala smolu, keď sa jej ušli až dve 50-sekundové penalizácie a v klasifikovali ju na 27. mieste.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Vo finále C1 išli tri slovenské lode, Mirgorodský je nový líder celkového poradia