Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Sidney Crosby sa zapojí do prípravy Pittsburghu

(Autor: SITA/AP)
SITA|17. sep 2011 o 10:35

Najväčšia hviezda súčasnej NHL stihne predsezónny kemp Pittsburghu, po tom čo sa len pomaly vracia na ľad po vážnom otrase mozgu.

PITTSBURGH. Hokejový útočník Sidney Crosby sa zapojí od sobotňajšieho začiatku predsezónneho kempu Pittsburghu do tréningového procesu.

Kanaďan nehral v NHL od otrasu mozgu, ktorý utrpel po dvoch tvrdých úderoch na hlavu v úvode januára. Následne vynechal celý zvyšok základnej časti i play-off.

"Teším sa, že môžem byť späť. Mám pred sebou veľkú výzvu. Bude to ťažké, ale už chcem hrať. Viem, že ma čaká ešte veľa práce," povedal Crosby. Zatiaľ nie je jasné, kedy kapitán Penguins absolvuje aj prvý zápas. Pittsburgh predsezónnu prípravu otvára v stredu s Detroitom. Nový ročník začne 6. októbra proti Vancouveru. Dvadsaťštyriročný útočník bude zatiaľ korčuľovať na ľade bez fyzického kontaktu pri osobných súbojoch.

"Kemp mi veľa naznačí," doplnil Crosby, ktorý Penguins priviedol v roku 2009 k zisku Stanleyho pohára a o rok neskôr dal vo finále olympijského turnaja vo Vancouveri proti USA rozhodujúci gól.

Optimisticky sa na celú záležitosť pozerá lekár Michael Collins, ktorý s rodákom z Halifaxu pracuje už od začiatku jeho zdravotných problémov. "Vidím, že to nie je až také vážne zranenie. Postupne napredujeme a predpokladám, že Sid bude ešte schopný vrátiť sa v budúcnosti na ľad a hrať svoj najlepší hokej," uviedol pred nedávnom lekár, podľa ktorého urobil Crosby v poslednom čase obrovský posun vpred a jeho stav sa čoraz viac približuje normálnym hodnotám.

Súvisiace články