Humenné trápilo Žilinu, Martin zvládol súboj o druhé miesto

Hokejisti HK VITAR Martin - ilustračná fotografia.
Hokejisti HK VITAR Martin - ilustračná fotografia. (Autor: Facebook HK Martin)
Sportnet, TASR|21. feb 2021 o 20:23

Hokejisti Žiliny museli v záverečnej tretine otáčať.

BRATISLAVA. Hokejisti VLCI Žilina vyhrali piaty zápas za sebou. V 32. kole Slovenskej hokejovej ligy (SHL) zvíťazili v Humennom 5:4.

Pred záverečnou tretinou prehrávali 2:3, ale päť minút pred koncom už vyhrávali 4:3. Vedenie im vydržalo iba 39 sekúnd.

Nakoniec však získali všetky tri body, keď v 58. minúte rozhodol Šimon Petráš. V zápase zaznamenal celkovo tri body, keď pridal ešte dve asistencie.

V priamom súboji o druhé miesto sa darilo hráčom Martina, ktorí doma vynulovali Spišskú Novú Ves a vyhrali 2:0. Čisté konto vychytal český brankár Filip Krasanovský.

Martin má pred svojím posledným súperom trojbodový náskok. O ďalšie dva body zaostávajú Topoľčany, ktoré doma nestačili na Skalicu a prehrali 2:3.

Poslední sú aj naďalej hokejisti Trnavy, ktorí podľahli Dubnici nad Váhom 3:4 a prehrali už piaty zápas v rade.

Tabuľku SHL nájdete na konci článku.

SHL - 32. kolo:

Humenné - Žilina 4:5 (2:1, 1:1, 1:3)

Góly: 10. Novický (Kondratiev), 10. Veličkin (Solomončak, Kaščák), 24. Šiňanský (Borov), 55. Solomončak (Šimčák, Veličkin) - 17. Koyš (D. Rehák), 25. O. Mikula (T. Urban, Š. Petráš), 44. Drtina (Š. Petráš), 55. Dubeň (Koyš, Fatul), 58. Š. Petráš (O. Mikula)

Rozhodovali: Tornay, Smerek - Vall, Wolf, vylúčení: 4:2 na 2 min., navyše: Serov 10 minút za vrazenie na mantinel - Vydra 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Martin - Spišská Nová Ves 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 6. Murtazin (Cebák, Kukumberg), 24. Poliaček (Murček, Kukumberg)

Rozhodovali: Valko, Krajčík - Knižka, Šotek, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Topoľčany - Skalica 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)

Góly: 9. Tomčák (Lušňák, Korím), 13. Varga (Šimun, Jurák) - 19. Horváth (Sloboda, Šátek), 21. Balán (Sloboda, Šátek), 30. Balán (Šátek, Klučiar)

Rozhodovali: Moller, Fridrich - Lepieš, Olle, vylúčení: 6:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, bez divákov

Považská Bystrica - Levice 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Góly: 7. Kraut, 13. Krieger (Turian, Ďurkech), 21. Šefčík (Minárik, Jakúbek) - 54. Svitana (Socha)

Rozhodovali: Jobbágy, Smrek - Drblík, Makúch, vylúčení: 7:5 na 2 min., navyše: Washkurak 5+DKZ za vrazenie na mantinel, McPherson (obaja Levice) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Trnava - Dubnica nad Váhom 3:4 (0:0, 1:4, 2:0)

Góly: 25. Ružek (Petráš, Kliment), 41. Ejem (Šandor), 58. Hajda (Semaňák, Kohút) - 21. Beták (Mir. Kristín, Haščák), 28. Haščák (Mir. Kristín, Jarábek), 34. Beták (Kanaet, Dmitriev), 35. Beták (Kristín, Ondruš)

Rozhodovali: Valachovič, Rojík - Šefčík, Staššák, vylúčení: 1:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov