Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

Shiffrinová: V Semmeringu som sa usmievala viac než v celej sezóne

Mikaela Shiffrinová aj v Semmeringu potvrdila svoju dominanciu v technických disciplínach. (Autor: SITA/AP)
TASR|30. dec 2016 o 13:15

Američanka vyhrala v rakúskom stredisku všetky tri preteky.

SEMMERING. Víťazstvá americkej lyžiarky Mikaely Shiffrinovej na podujatí Svetového pohára v Semmeringu mali hneď niekoľko historických kontextov.

Stala sa prvou pretekárkou od Vreni Schneiderovej v roku 1989, ktorá dokázala na jednom svahu uspieť v troch točivých súťažiach za tri dni, a v počte triumfov vo SP prekonala Michaelu Dorfmeisterovú (25) a vyrovnala Tinu Mazeovú (26).

Vo štvrtok mala Shiffrinová 21 rokov a 291 dní, v takomto veku dosiahla viac prvenstiev jedine Annemarie Moserová-Pröllová (38).

V slalome zvíťazila americká hviezda v uplynulých dvanástich pretekoch, v ktorých štartovala, z toho sedemkrát odsunula na druhé miesto Slovenku Veroniku Velez-Zuzulovú. V obrovskom slalome však na najvyššom stupienku nebola od Söldenu 2014, až kým dvakrát netriumfovala v Semmeringu.

"Poznám tieto mená a viem, že všetky sú úžasné športovkyne. Nepozerám sa však na čísla alebo rekordy, skôr ma tešia víťazstvá v obrovskom slalome. Pred pár dňami som ani nevedela, či sa mi to ešte niekedy podarí, a teraz mám na konte ďalšie dve," povedala Mikaela Shiffrinová.

Fotogaléria zo slalomu v Semmeringu: fotogaléria

1.1.2017

"Prišla som s väčšou sebadôverou a snažila som sa o perfektnú jazdu. Na štartovej listine v obrovskom slalome sú lepšie lyžiarky, no konečne som išla čisto, a vtedy môžem zvíťaziť. Preteky si chcem viac užívať. V Semmeringu som sa usmievala viac než v celej sezóne," povedala talentovaná Američanka.

Tá priznala, že spomedzi troch triumfov v rakúskom rezorte bol najťažší záverečný slalomový, keďže absolvovala šesť súťažných jázd v priebehu troch dní.

Súvisiace články