Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Sestry Williamsové nenastúpili na štvorhru. Dôvod nemusíme uviesť, hovorí Venus

Serena a Venus Williamsové získali vo štvorhre trinásť titulov z turnajov veľkej štvorky. Ďalší triumf však nepridajú. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 22. jan 2015 o 12:52

Obe sestry vo dvojhre postúpili do tretieho kola. Vo štvorhre však o trofej bojovať nebudú.

MELBOURNE. Americké tenisové sestry Serena a Venus Williamsové vo štvrtok odmietli konkretizovať dôvod svojej stredajšej absencie v 1. kole štvorhry na Australian Open.

"Podľa pravidiel netreba uviesť dôvod. Myslím si, že zostaneme pri tom," povedala Venus na tlačovej besede podľa webu podujatia.

Na otázku, či to súviselo s horúcim počasím, odvetila: "Bolo teplo, ale podľa mňa nie natoľko, ako mohlo byť. Nešlo však o toto."

Keďže sa novinári vypytovali čoraz viac, vyhlásila: "Žiadne ďalšie otázky na túto tému. Ďakujem."

"Nemusíme uviesť dôvod. Myslím si, že o tom už hovorila Venus," podporila svoju staršiu sestru Serena. Tá vo štvrtok v 2. kole dvojhry zdolala Rusku Veru Zvonarevovú 7:5, 6:0.

Venus si v rovnakej fáze poradila s krajankou Lauren Davisovou 6:2, 6:3.

Legendárne Američanky sú v debli držiteľkami 13 spoločných titulov z turnajov veľkej štvorky. V Austrálii sa radovali v sezónach 2001, 2003, 2009 a 2010.

Vlani sa odhlásili tiež - pre zranenie ľavej nohy Venus. Medzičasom vzbudilo rozruch ich bizarné vystúpenie vo štvorhre na Wimbledone, keď pre záhadnú dezorientovanosť Sereny odohrali v 2. kole len tri gemy.

Vlaňajší kontroverzný výkon Sereny vo štvorhre na Wimbledone.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články