Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Šerm je náročný, mal som si zvoliť plávanie. Najlepšie výroky dňa v Riu

Chorvátski veslári Martin Sinkovič a Valent Sinkovič pózujú so zlatou medailou. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 12. aug 2016 o 11:26

Olympijské hry v Riu sú zaujímavé aj vďaka výrokom športovcov.

RIO DE JANEIRO. Výroky, ktoré zazneli počas šiesteho súťažného dňa po otvorení Hier XXXI. olympiády v Riu de Janeiro (podľa oficiálneho informačného systému podujatia):

Nadpis šedého boxu

"Myslím si, že keď sa o 12 dní vrátim domov, môj otec bude ešte stále opitý."

- Chorvát Valent Sinkovič, ktorý získal zlatú medailu v dvojskife s bratom Martinom, prezradil, že teraz je dobrý čas vlastniť krčmu v jeho rodnom meste.

"Na týchto OH bývame na úplne opačných koncoch olympijskej dediny, takže momentálne je prechádzka k McDonaldu naším večerným rande."

- prechádzka a nejaké jedlo z rýchleho občerstvenia je všetka romantika, ktorú si jazdkyňa Lyndal Oatleyová z Austrálie a manžel Patrik Kittel zo Švédska môžu momentálne dovoliť.

"Som sakramentsky potešený."

- Ír David Harte otvorene o svojich emóciách po tom, ako Írsko po prvý raz v histórii vyhralo na olympijských hrách v pozemnom hokeji. Zaznamenali víťazstvo 4:2 proti Kanade.

"Šerm je náročný. Mal som si zvoliť plávanie. Netvrdím, že plávanie je jednoduché, ale proste váš čas je váš čas."

- členka ženského šermiarskeho tímu Kelley Hurleyová z USA uvažuje nad zmenou kariéry po prehre v rýchlej smrti.

"Predchádzajúce kolá som hral za svoju krajinu, ale vo finále budem bojovať za seba."

- vyjadrenie Číňana Čanga Ťi-kche k zápasu o zlato v stolnom tenise jednotlivcov, v ktorom napokon podľahol krajanovi Ma Longovi.

"Bol to náročný zápas pre oba tímy. Niekedy to bolo príliš tvrdé, ale toto je hádzaná. Ak chcete hrať minigolf, môžte ísť hrať minigolf."

- poľský hádzanár Kamil Syprzak po zápase s Egyptom prezradil, že preferuje trochu agresivity vo svojom športe.

"Nemôžem si pomôcť, ale vždy sa usmievam, keď jazdím na Valegrovi. Viete, ja si niečo pomyslím a on to spraví. Ja sa zasmejem a poviem si: ´Ako to vedel? Nechcela som to od neho, iba som na to myslela´."

- drezúristka Britka Charlotte Dujardinová o svojom koňovi Valegrovi.

"Vymyká sa nám to z rúk. Boxujeme spolu už šesť rokov, ale keď mi dá jednu dobrú ranu, musím mu ju vrátiť lepšou a jednoducho sa to vymkne spod kontroly."

- britský boxer Pat McCormack o súperení so svojím dvojčaťom Lukom uviedol, že v tomto prípade sa bratská láska neprenáša do ringu.

"Chlapcom som povedal: ´Potrebujeme oheň v srdciach a ľad v mysliach´."

- prezradil kapitán fidžijského tímu v sedmičkovom ragby Osea Kolinisau recept na úspech vo štvrtkovom finále mužského turnaja.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.