Kucka strelil svoj piaty gól v sezóne, Lobotka dostal priestor len v závere

Juraj Kucka sa teší z gólu. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. feb 2021 o 15:00

Kucka premenil penaltu.

AKTUALIZOVANÉ o 21:20

RÍM. Slovenský futbalista Juraj Kucka strelil svoj piaty gól v tejto sezóne talianskej Serie A.

Jeho zásah z pokutového kopu však stačil Parme v nedeľnom domácom stretnutí 23. kola iba na remízu s Udinese 2:2.

Kucka zvýšil v 32. minúte na 2:0, ale Parma po zmene strán náskok neudržala, najprv v 64. minúte znížil Stefano Okaka a v 80. minúte vyrovnal Bram Nuytinck.

Domáci síce bodovali po štyroch prehrách, ale natiahli ligovú sériu bez víťazstva na 14 zápasov. V tabuľke figurujú na predposlednom 19. mieste a za 17. FC Turín zaostávajú o šesť bodov.

Atalanta Bergamo na svojom ihrisku zdolala Neapol 4:2. V drese hostí sa predstavil aj slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka, ktorý nastúpil v 84. minúte.

Atalanta sa vďaka triumfu posunula na 4. miesto v tabuľke, Neapol je siedmy.

Serie A - 23. kolo

FC Parma - Udinese Calcio 2:2 (2:0)

Góly: 3. Cornelius, 32. Kucka (z 11 m) - 64. Okaka, 80. Nuytinck

/Juraj Kucka (Parma) odohral celý zápas a v 32. minúte premenil penaltu/

Atalanta Bergamo - SSC Neapol 4:2 (0:0)

Góly: 52. Zapata, 64. Gosens, 71. Muriel, 79. Romero - 58. Zielinski, 76. Gosens (vlastný)

/Stanislav Lobotka (Neapol) hral od 84. minúty/

AC Miláno - Inter Miláno 0:3 (0:1)

Góly: 5. a 57. Martinez, 66. Lukaku

/Milan Škriniar (Inter) odohral celý zápas/

Benevento Calcio - AS Rím 0:0

ČK: 57. Glik (Benevento)

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Kucka strelil svoj piaty gól v sezóne, Lobotka dostal priestor len v závere