Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Serene Williamsovej hrozí za hádku s rozhodkyňou vysoká pokuta

Serena Williamsová. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 12. sep 2011 o 09:26

Serena Williamsová sa vo finále US Open dostala do sporu s empajrovou rozhodkyňou. Môže dostať pokutu až do výšky 175 000 dolárov.

NEW YORK. Americkej tenistke Serene Williamsovej hrozí vysoká pokuta za jej slovný "výbuch" počas nedeľňajšieho finále ženskej dvojhry na grandslamovom US Open v New Yorku, v ktorom podľahla Austrálčanke Samanthe Stosurovej 2:6, 3:6.

Dôvodom bola kontroverzná situácia z úvodnej hry druhého setu, keď Serena pod hrozbou druhého brejkbalu sprevádzala svoj evidentne víťazný forhendový úder zvolaním na povzbudenie seba samej a rozhodkyňa Eva Asderakiová ani len nenechala opakovať tento fiftín: odňala miestnej šampiónke zo sezón 1999, 2002 a 2008 bod, čo znamenalo stratu podania.

Výkrik "c´mon" z úst mladšej zo sestier Williamsových prišiel ešte predtým, ako by Stosurová mala šancu zasiahnuť loptičku raketou. Američanka sa vzápätí pustila do slovnej prestrelky s rozhodkyňou.

"Serena Williamsová verbálne zaútočila na empajrovú rozhodkyňu Evu Asderakiovú. Hlavný rozhodca turnaja Brian Early momentálne analyzuje audiozáznam z incidentu a tiež sa chystá porozprávať s empajrovou rozhodkyňou o udalosti, aby mohol určiť, či porušenie kódexu správania vyústi do pokuty a ak áno, tak v akej výške. Verdikt bude známy v pondelok," uviedli v oficiálnom stanovisku organizátori turnaja.

Williamsová dostala za nešportové správanie pri prehre s Kim Clijstersovou v semifinále US Open 2009 pokutu 82 500 dolárov a dvojročnú podmienku na grandslamových podujatiach. Jej finačný trest by teraz mohol dosiahnuť výšku až 175 000 USD.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články