Najhoršie podmienky, v ktorých hrala. Serena začne novú sezónu na špeciálnom mieste

Serena Williamsová. (Autor: TASR/AP)
SITA|20. aug 2019 o 10:16

Na turnaji sa objavila iba raz.

WELLINGTON. Americká tenistka Serena Williamsová začne nasledujúcu sezónu turnajom WTA v Aucklande.

Organizátori podujatia s názvom ASB Classic v utorok informovali o účasti 23-násobnej grandslamovej šampiónky, ktorá sa predstavila v novozélandskom meste zatiaľ iba jediný raz v kariére.

Predvlani na kurtoch s tvrdým povrchom zaváhala už v druhom kole a posťažovala sa na nepríjemné ostrovné počasie.

"Boli to najhoršie podmienky, v ktorých som kedy hrala," uviedla v roku 2017 mladšia zo sestier Williamsových, ktorá oslávi koncom septembra už 38. narodeniny.

Rodáčke z mesta Saginaw sa síce v Aucklande príliš nedarilo, ale na mesto ma príjemné spomienky. Práve počas pobytu na Novom Zélande oznámila zásnuby s Alexisom Ohanianom, k čomu sa rada vracia.

"Mám neskutočné zážitky z Aucklandu, je to pre mňa špeciálne miesto. Musím však pridať aj nejaké úspechy na tunajších kurtoch," doplnila.

Williamsová je aktuálne ôsmou hráčkou ženského svetového rebríčka napriek tomu, že v tejto sezóne odohrala iba sedem turnajov.

Jej najväčšími úspechmi v prebiehajúcom roku sú finálové účasti vo Wimbledone a na prestížnom podujatí v Montreale, kde musela skrečovať súboj o titul.

Pre zranenie chrbta sa následne odhlásila aj zo Cincinnati a pripravuje sa na US Open. Na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny získala už šesť víťazných trofejí a má vynikajúci zápasovú bilanciu 95-12.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: