Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Serena Williamsová vstúpila do sezóny odvrátením štyroch mečbalov

SITA|Publikované 11. jan 2009 o 13:31

1. kolo dvojhry na turnaji WTA Tour v austrálskom Sydney.

SYDNEY. Americká tenistka Serena Williamsová viedla v nedeľňajšom stretnutí s domácou Samanthou Stosurovou v 1. kole dvojhry na turnaji WTA Tour v austrálskom Sydney 6:3 a 6:5 s brejkom, napokon sa však prebojovala do osemfinále až po odvrátení štyroch mečbalov - 6:3, 6:7 (4), 7:5 za 149 minút.

Na augustových pekinských OH pritom rovnakú súperku zdolala suverénne 6:2, 6:0. Teraz čelila v treťom sete stavu 4:5 a 0:40 na príjme, zvládla to však a najbližšie sa stretne s postupujúcou z duelu Talianky Sary Erraniovej s hostiteľkou Casey Dellacquovou.

Ďalšia zaujímavá situácia sa v nedeľu udiala v koncovke druhého setu, keď Američanke chýbali v spomenutom dvanástom geme druhého dejstva dva fiftíny (30:30). Vtedy vôbec nereagovala na Austrálčankin return prvého servisu. Myslela si totiž, že loptička sa pri podaní dotkla siete. Rozhodcovia však nič nezaregistrovali, priznali fiftín Stosurovej a hostiteľke výrazne pomohla táto brejkbalová šanca. „Aj Sam musela vidieť ten dotyk. Bolo to frustrujúce. Zdalo sa mi, že som pred cieľom, a náhle bolo všetko inak,“ uviedla 27-ročná niekdajšia jednotka rekingu S. Williamsová. Na margo svojho výkonu povedala: „Počas celého zápasu som robila veľa zbytočných chýb. Na Australian Open som však pripravená a drobnosti doladím. Je to rokmi skúseností a všetkými tými zápasmi počas nich - inak by som si musela hľadať iné zamestnanie.“ V Melbourne triumfovala v sezónach 2003, 2005 a 2007, takže pri zachovaní dvojročnej frekvencie by mala aj teraz. Vlani prehrala vo štvrťfinále so Srbkou Jelenou Jankovičovou.

V ostatných sezónach skôr na štvorhru zameraná Stosurová, 46. v singlovom počítačovom poradí, povedala: „Samozrejme, že som veľmi sklamaná, snažím sa však hľadieť na to pozitívne. Vyzeralo to na dvojsetovú prehru a zrazu som aspoň mala štyri mečbaly. Škoda, že zostalo pri nich."

Deväťnásobná grandslamová šampiónka Serena Williamsová, momentálne druhá vo svetovom rebríčku a v dejisku OH 2000 jednotka „pavúka“, pre zdravotné problémy napokon odmietla pozvánku na Hopmanov pohár miešaných reprezentačných družstiev a v Perthe ju musela v tíme obhajcov trofeje nahradiť Meghann Shaughnessyová, ktorá všetky svoje singlové zápasy prehrala. Problémy so zadným stehenným svalom pritom S. Williamsovej nebránili ešte v decembri hrať na exhibičnej šnúre Rock-n-Racquets za Atlantikom.