Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Serena Williamsová víťazkou exhibície v Madison Square Garden

SITA|Publikované 3. mar 2009 o 09:53

Víťazkou exhibičného ženského turnaja v New Yorku pod názvom Billie Jean King Cup sa stala Američanka Serena Williamsová.

NEW YORK. Svetová jednotka si vo finále poradila so svojou staršou sestrou Venus 6:4, 6:3. Stretnutie sa hralo pred vyše 12 000 divákmi a víťazka si z dotácie 1,2 mil. USD odniesla 400 000. Ženský tenis svetovej úrovne sa do niekdajšieho dlhoročného dejiska turnaja majsteriek vrátil po 9 rokoch. "Je vzrušujúce zvíťaziť pred publikom v tejto krásnej hale a navyše na turnaji, ktorý nesie meno Billie Jean Kingovej," uviedla dojatá víťazka S. Williamsová.

Exhibičné podujatie v Madison Square Garden bolo tak trochu prestížnym americko-srbským súbojom bývalých, resp. súčasnej svetovej jednotky ženského tenisu. Sestry Williamsové v semifinále vyzvali Jelena Jankovičová a Ana Ivanovičová, no zo vzájomných súbojov hraných na jeden set vyšli víťazne Američanky. Serena zdolala Ivanovičovú 6:3, Venus si poradila s Jankovičovou 6:4. Výťažok z akcie putoval na konto nadácie Dream Vaccines. Súčasťou spoločenskej stránky podujatia bolo aj verejné vzdanie pocty Billie Jean Kingovej, ktorá sa ako priekopníčka moderného ženského tenisu výrazne zaslúžila o vznik Ženskej tenisovej asociácie (WTA) v roku 1973. Na akcii sa zúčastnili okrem iných aj bývalý americký prezident Bill Clinton, skvelé krasokorčuliarky Sarah Hughesová a Nancy Kerriganová, ako aj automobilová pretekárka Janet Guthrieová. "Billie Jean Kingová urobila pre rozvoj ženského tenisu pravdepodobne viac ako ktokoľvek iný," vyhlásil Bill Clinton.

Ženská exhibícia v MSG v New Yorku:

finále:

Serena Williamsová (USA) - Venus Williamsová (USA) 6:4, 6:3

semifinále:

*Serena Williamsová (USA) - Ana Ivanovičová (Srb.) 6:3

*Venus Williamsová (USA) - Jelena Jankovičová (Srb.) 6:4

*(semifinále sa hralo na 1 víťazný set)

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.