Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Serenu Williamsovú čaká súťažný návrat na turnaji, ktorý štrnásť rokov bojkotovala

Serena Williamsová. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 7. mar 2018 o 08:50

Bývalý svetová jednotka sa predstaví v Indian Wells, už v treťom kole si môže zahrať proti sestre Venus.

INDIAN WELLS. Americká tenistka Serena Williamsová sa po 14-mesačnej absencii, keď si plnila materské povinnosti, vracia do turnajového kolotoča.

V prvom kole hlavnej súťaže dvojhry na turnaji v americkom Indian Wells v Kalifornii sa vo štvrtok postaví ako nenasadená proti hráčke z Kazachstanu Zarine Dijasovej.

Tridsaťšesťročná miestna šampiónka zo sezón 1999 a 2001 sa ale už po septembrovom pôrode pripomenula na kurte na troch rôznych akciách - najprv v decembri na exhibičnom podujatí v Abú Zabí v SAE, potom vo februári vo fedcupovej výsledkovo irelevantnej štvorhre po boku svojej staršej sestry Venus v Asheville a napokon v pondelok na newyorskej exhibícii Tie Break Tens.

Nízky počet celkových triumfov Williamsových v Indian Wells (dva, resp. nula) vyplynul, samozrejme, najmä z dlhoročného bojkotu, ktorý uvalili na tento turnaj od všeobecne známej kontroverzie spred sedemnástich rokov.

Serena vtedy triumfovala vo finále nad Belgičankou Kim Clijstersovou po tom, ako na semifinále nenastúpila na rodinný duel Venus. Otec a tréner oboch Richard referoval o rasistickom správaní publika a odvtedy bolo toto podujatie pre Williamsové tabu.

Serena sa do tohto dejiska vrátila v sezóne 2015 po štrnástich rokoch, Venus až predvlani. Venus ako osmička žrebu má v prvom kole voľno. Rodinné derby prichádza do úvahy už v treťom kole.

Do hry sa vracia okrem Sereny Williamsovej aj ďalšia mamička, Bieloruska Viktoria Azarenková, dvojnásobná víťazka podujatia, ktorá sa do hlavnej súťaže dostala vďaka voľnej karte. V prvom kole ju čaká Heather Watsonová z Veľkej Británie.

Súvisiace články