Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Serena vykročila na Masters úspešne za víťazným hetrikom

Serena. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 20. okt 2014 o 13:09

Toľko som sa po víťazných fiftínoch povzbudzovala, až som takmer prišla o hlasivky, povedala Američanka.

SINGAPUR. Americká tenistka Serena Williamsová úspešne vykročila za víťazným hetrikom na MS WTA Tour.

V úvodnom zápasy ženského Masters v Singapure zdolala v červenej skupine ako nasadená jednotka turnajovú sedmičku Srbku Anu Ivanovičovú za 78 minút v dvoch setoch 6:4, 6:4.

Prechádzajúce dva tituly získala na koncoročnom vrchole sezóny v Istanbule.

Mladšej zo sestier Williamsových vyšiel úvod zápasu s Ivanovičovou a po rýchlom brejku si vybudovala náskok 4:1. Srbka síce následne vyrovnala na 4:4, no koncovka prvého setu patrila Serene Williamsovej.

Aj o osude druhého dejstva rozhodol brejk Američanky v desiatom geme.

"Chcem sa poďakovať singapurským fanúšikom za podporu, boli skvelí. Ana hrala veľmi dobre a pri jej stopbaloch som musela poriadne zabojovať. Toľko som sa po víťazných fiftínoch povzbudzovala, až som takmer prišla o hlasivky," povedala Serena.

Iba dva sety potrebovala v tej istej skupine na triumf aj Rumunka Simona Halepová, ktorá si s Kanaďankou Eugenie Bouchardovou poradila 6:2 a 6:3.