Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Serena dostala pokutu. Hrozí jej však tvrdší trest

Serena nakričala na rozhodkyňu. (Autor: ČTK/AP)
TASR|Publikované 14. sep 2009 o 05:27

Americká tenistka Serena Williamsová si za incident s čiarovou rozhodkyňou počas semifinále proti Belgičanke Kim Clijstersovej na US Open vyslúžila pokutu 10.000 dolárov.

NEW YORK. Ďalších 500 dolárov musí zaplatiť za rozmlátenie rakety po prvom sete duelu proti neskoršej šampiónke.

Mladšej zo sestier Williamsových však hrozí ešte tvrdší trest. Ak vyšetrovanie preukáže, že z jej strany išlo o vyhrážanie, priestupok klasifikujú ako hrubé nešportové správanie a bývalá svetová jednotka môže prísť o celú prémiu vo výške 350-tisíc dolárov.

Zápas medzi Clijstersovou a Serenou Williamsovou mal kontroverzný záver. Za stavu 5:6 a 15:30 v druhom sete ohlásila čiarová rozhodkyňa Američanke pri druhom podaní chybu nohou, na čo nasledovala slovná kontroverzia. Keďže už Serena Williamsová predtým dostala warning za zdemolovanie rakety, pri Clijstersovej mečbale ju potrestali odňatím fiftínu a Belgičanka tak postúpila do finále. Serena Williamsová údajne povedala čiarovej rozhodkyni: "Prisahám, že ti nacpem tú loptičku do úst", niektoré zdroje informovali, že Američanka sa jej dokonca vyhrážala zabitím.

Výstup Sereny Williamsovej proti rozhodkyni v semifinále US Open

Podľa riaditeľa US Open Jima Curleyho pri vyšetrovaní celého incidentu využijú opakovaný televízny záznam, predmetom skúmania budú i ruchové mikrofony umiestnené na štadióne Arthura Asha.

"To, čo spravila Serena, je jednoducho neakceptovateľné. Za žiadnych okolností sa tenista nemôže uchýliť k podobným praktikám. Keď ste na kurte, nemôžete mávať raketou smerom k čiarovému rozhodcovi a vyhrážať sa mu," povedal v rozhovore pre Associated Press Curley.

Serena mlčí, fanúšikovia reagujú

Po extempore s čiarovou rozhodkyňou v závere semifinále dvojhry žien na poslednom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku proti Belgičanke Kim Clijstersovej (4:6, 5:7) sa Američanka Serena Williamsová odmlčala na svojej stránke v sieti Twitter, ako aj na svojej internetovej stránke. Na jej blogu však bolo v nedeľu večer takmer 300 reakcii fanúšikov od hrubých urážok až po podporu.

Serene Williamsovej za stavu 4:6, 5:6 a 15:30 pri druhom podaní zahlásili prešľap. Vzápätí sa autorke tohto verdiktu vyhrážala strčením loptičky do krku. Za to nasledoval po porade empajrovej rozhodkyne Louise Engzellovej s hlavným rozhodcom 128. majstrovstiev USA Brianom Earleyom trestný bod, čiže vlastne administratívne premenenie mečbalu.

Serena Williamsová dostala maximálnu možnú pokutu 10 000 USD. Okrem toho musí zaplatiť aj 500 dolárov za predchádzajúce napomenutie vyplývajúce z hodenia rakety o kurt. Incidentom sa ešte bude zaoberať Grandslamová komisia.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.