Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Šéf zväzu Kováčik: Weiss mal zostať v Európe

Ján Kováčik. (Autor: SME - Ján Krošlák)
SITA|Publikované 29. jan 2014 o 15:56

Prestup Vladimíra Weissa do Kataru sa prezidentovi futbalového zväzu Jánovi Kováčikovi nepozdáva.

BRATISLAVA. Pre prezidenta Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Jána Kováčika bol prestup slovenského reprezentanta Vladimíra Weissa ml. z Grécka do Kataru šokom.

Prvý muž slovenského futbalu to povedal v prvom online rozhovore na internetovej stránke SFZ.

Podľa šéfa SFZ J. Kováčika tvorivý slovenský stredopoliar mal aj z hľadiska potrieb slovenskej reprezentácie zostať pôsobiť v kvalitnejšej európskej ligovej súťaži.

"Podľa mňa Vlado Weiss mal v európskych súťažiach stále otvorené dvere. V minulosti pôsobil v Anglicku, Škótsku, Španielsku, Taliansku a Grécku. Ešte mohol o svoju šancu zabojovať niekde v Európe," povedal šéf SFZ na margo nečakaného prestupu 24-ročného rodáka z Bratislavy do krajiny, ktorá v roku 2022 bude hostiť svetový šampionát.

"V tejto chvíli neviem povedať, ako sa tento prestup v blízkej budúcnosti prejaví na jeho športovej forme. Samozrejme, všetko vyrieši čas, ale podľa mňa mal zostať hrať v niektorej európskej súťaži," reagoval Ján Kováčik na otázku účastníka on line rozhovoru v réžii SFZ.

Klub Lekhwiya SC so sídlom v Dauhe je po Manchestri City, Boltone, Glasgowe Rangers, Espanyole Barcelona, Pescare a Olympiakose Pireus ďalšou futbalovou zastávkou Vladimíra Weissa juniora.

K prestupu Weissa sa Kováčik vyjadruje od času 23:50:

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.