Štvrtok, 22. apríla, 2021Meniny má Slavomír

Šarapovová: Cibulková je ťažkou súperkou, najmä na antuke

SITA|31. máj 2009 o 22:18

Ruská tenistka Maria Šarapovová ustála v nedeľu na Roland Garros v Paríži proti Číňanke Na Li aj štvrtý trojsetový zápas v rade.

PARÍŽ. Ruská tenistka Maria Šarapovová ustála v nedeľu na Roland Garros v Paríži proti Číňanke Na Li aj štvrtý trojsetový zápas v rade na tomto druhom grandslamovom turnaji. Zvíťazila 6:4, 0:6, 6:4. Vo štvrťfinále sa v utorok stretne s Dominikou Cibulkovou, nad ktorou vlani v máji v Ríme upravila skóre zo vzájomných duelov na 2:0 takisto v troch setoch.

"Určite je to veľmi ťažká súperka, najmä na antuke. Už mi párkrát predložila výzvy a ak si dobre spomínam, pred rokom v Ríme to bol naozaj tesný duel," povedala na margo Cibulkovej Šarapovová na tlačovej besede a dodala: "Nezostáva mi iné, než ísť na dvorec, hrať a usilovať sa. Uvidíme, ktorá z nás napokon odíde ako víťazka.

Niekdajšiu líderku svetového rebríčka WTA Tour Šarapovovú v uplynulom období trápilo pravé rameno. Vlani v októbri podstúpila operáciu a nedávno sa vo Varšave vrátila do singlového diania po takmer desiatich mesiacoch nútenej prestávky. "Ak by mi niekto pred povedzme šiestimi týždňami niekedy o siedmej večer na Floride pri mojom návrate domov z tréningu ponúkol parížske štvrťfinále, asi by som to brala. Ani som vtedy ešte nevedela, kde vlastne začnem opäť hrať," skonštatovala 22-ročná trojnásobná šampiónka z úrovne "veľkej štvorky" Šarapovová a dodala: "Mám súťaživú povahu. Som športovkyňa. Prichádzam sem robiť to svoje a dnes som to zvládla. Milujem tento pocit. Niet lepšieho, než sa vracať a hľadať si cestu k úspechom."

O svojom fyzickom fonde po štyroch náročných parížskych zápasoch Sibírčanka sídliaca v USA skonštatovala: "Samozrejme, že som trochu vyčerpaná, ale budem v poriadku. Grandslamové turnaje sú skvelé aj tou výhodou voľného dňa, ktorý vždy máte k dispozícii medzi jednotlivými zápasmi. Kondične som na tom dobre. Počas tých mesiacov výluky som mohla popracovať na rozvoji tejto zložky a teraz sa to vypláca. Pred niekoľkými rokmi by som po toľkých trojsetových stretnutiach bola odrovnaná. Momentálne však mám dosť síl."

Súvisiace články