Sapara už trénuje naplno, majstrovské oslavy na trikrát

SITA|28. okt 2009 o 15:36

Nádherný víkend plný gratulácií k majstrovskému titulu prežil slovenský stredopoliar nórskeho futbalového veľkoklubu Rosenborg Trondheim Marek Sapara.

TRONDHEIM.

Dvadsaťsedemročný záložník oslávil už svoju druhú ligovú trofej s mužstvom zo štadióna Lerkendal po nedeľňajšom domácom stretnutí s Aalesundom (2:1), kde zverenci trénera Erika Hamréna preberali víťazný pohár a medaily.

Po prvý raz sa Sapara tešil v Trondheime z ligového titulu na jeseň 2006, len pár mesiacov po svojom príchode z MFK Ružomberok.

"Oslavy boli super, všetko to bolo naozaj krásne. Tento titul sme vlastne oslavovali na trikrát. Najskôr po septembrovom zápase v Molde, keď sme získali na čele tabuľky už taký náskok, že nás nikto nemohol predstihnúť."

"Potom po nasledujúcom domácom dueli s Kristiansandom, po ktorom nás vedenie klubu pozvalo na slávnostnú večeru. No a posledná etapa osláv bola teraz cez víkend, keď sme dostali pohár a medaily," povedal v rozhovore pre agentúru SITA rodený Košičan. V spomenutom nedeľňajšom zápase proti Aalesundu veľmi chcel nastúpiť, ale ešte úplne nedoliečený členok mu to nedovolil.

Medzitým sa zdravotný stav bývalého hráča 1. FC Košice a Ružomberka zlepšil natoľko, že už môže naplno trénovať.

"V tomto smere je to naozaj skvelé. Dnes (streda 28. októbra, pozn. SITA) som absolvoval už svoj druhý kompletný tréning so spoluhráčmi. Išiel som naplno, bez úľav."

"Vzhľadom na to, že sa momentálne pripravujeme na umelej tráve, po tréningu ma členok trochu pobolieva, preto idem teraz za fyzioterapeutom. Ale nie je to nič vážne," vyhlásil stabilný člen slovenskej reprezentácie.

Tú čakajú v novembri dve prípravné stretnutia proti USA a zatiaľ neznámemu súperovi, v ktorých by Sapara nechcel chýbať.

"Aj z tohto dôvodu ma veľmi teší, že som sa už dal zdravotne do poriadku. Dúfam, že budem v nominácii a opäť sa budem môcť stretnúť so spoluhráčmi z národného mužstva."

"Verím, že počas zrazu bude čas aj na to, aby sme oslávili náš skvelý postup na majstrovstvá sveta. Ja už mám prakticky po sezóne, ale na reprezentáciu sa, samozrejme, veľmi teším."

"Až potom príde na rad zaslúžená dovolenka," uviedol M. Sapara a na margo najbližšieho súpera Slovenska - tímu Spojených štátov amerických - dodal:

"Počas kvalifikačných bojov dokázali, že majú výborné mužstvo. Takýto zápas určite pritiahne do hľadiska množstvo fanúšikov. Je super, že už nemusíme bojovať v baráži a môžeme si schuti zahrať v príprave proti kvalitnému tímu."

Nachádzate sa tu:
Domov