Sapara sa do Trondheimu nevráti

SITA|7. mar 2012 o 16:47

Marek Sapara je podľa vlastných slov v Turecku spokojný a návrat do Nórska neplánuje.

TRONDHEIM. Slovenský futbalový reprezentant Marek Sapara sa neplánuje vrátiť do nórskeho Rosenborgu Trondheim, ktorého dres si obliekal v rokoch 2006 až 2010. Povedal to v rozhovore pre portál Aftenbladet.no.

Dvadsaťdeväťročný ofenzívne ladený stredopoliar momentálne pôsobí v Turecku, ako hráč Trabzonsporu je na hosťovaní v Gaziantepspore.

"Rosenborgu patrí dôležité miesto v mojom srdci, často spomínam na klub i mesto. Som rád, že som sa pred rokmi rozhodol pre Trondheim a nie pre CSKA Moskva. Ak mi to čas dovolí, sledujem výsledky tímu."

Zo Saparových bývalých spoluhráčov zostalo v kádri RBK len torzo, po niekoľkoročnom intermezze sa do neho vrátil Steffen Iversen.

"Ja som kráľ a ty môj šašo," odkázal Sapara v slovenčine Iversenovi a dodal: "Môj priateľ, ty vieš, čo to znamená. Nikdy sa to nezmení, vždy som bol lepší ako ty. Nie, nie, nie, len žartujem, si najlepší. Uvidíme sa," dodal odchovanec MFK Košice v angličtine. "Steffenovi som to hovoril takmer každý deň a verím, že si na túto vetu pamätá. Bol to fantastický spoluhráč a skvelý priateľ," dodal Sapara so smiechom.

Účastník MS 2010 v JAR je podľa vlastných slov v krajine polmesiaca spokojný a návrat do Nórska neplánuje.

"Vo futbale by ste nikdy nemali hovoriť nikdy, v Trondheime síce bolo skvele, ale v Turecku je mi ešte lepšie. O všetko, absolútne o všetko mám postarané a musím sa zaoberať iba futbalom. Je to fantastické," uzavrel hráč s vycibrenou kopacou technikou.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Sapara sa do Trondheimu nevráti