08.02.2022 00:00
Deň 4
Peking 2022
Koniec

Šimoňáková išla najlepšiu jazdu, no do finále nepostúpila. Zlato získala favoritka

Katarína Šimoňáková.
Katarína Šimoňáková. (Autor: TASR – Martin Baumann)
TASR, SITA|8. feb 2022 o 15:20

Geisenbergerová sa stala najúspešnejšou sánkarkou v olympijskej histórii.

Sánkovanie na ZOH 2022 v Pekingu

PEKING. Nemecká sánkarka Natalie Geisenbergerová získala na ZOH 2022 v Pekingu titul olympijskej šampiónky v súťaži jednotlivkýň.

V ľadovom tobogane strediska Jen-čching triumfovala o 493 tisícin sekundy pred krajankou Annou Berreiterovou a zavŕšila zlatý hetrik.

Na bronzovej priečke skončila Tatjana Ivanovová reprezentujúca Ruský olympijský výbor, ktorá za víťazkou zaostala o vyše sekundu.

Slovenská reprezentantka Katarína Šimoňáková po tretej jazde konečnú 25. priečku a do finálovej jazdy nepostúpila.

Geisenbergerová v súťaži žien nenašla premožiteľku ani na ZOH 2018 v Pjongčangu a ZOH 2014 v Soči. Zlatým hetrikom sa vyrovnala legendárnemu Nemcovi Georgovi Hacklovi.

Celkovo má v zbierke už päť zlatých olympijských medailí a je najúspešnejšou sánkarkou v olympijskej histórii.

V Pekingu bola po úvodnej jazde druhá za krajankou Juliou Taubitzovou. Po páde majsterky sveta v druhej jazde sa dostala na čelo a pozíciu líderky si suverénne udržala až do konca.

V súťaži sa predstavilo spolu 34 sánkariek, no Rumunka Raluca Stramaturarová tretie kolo nedokončila.

Slovenská reprezentantka Katarína Šimoňáková obsadila 25. priečku so stratou 4,685 s na Geisenbergerovú. Pri svojom druhom olympijskom štarte nepostúpila do záverečnej štvrtej jazdy medzi elitnú dvadsiatku.

V tretej jazde sa nedopustila žiadnej výraznej chyby a dosiahla čas 59,671 s, ktorý je jej pekinským maximom. Na posun vo výsledkovej listine to však nestačilo.

Dostala sa pred Poľku Klaudiu Domoratzkú, predstihla ju však Američanka Summer Britcherová. Od možného postupu ďalej ju delila viac ako sekunda.

Olympijským maximom rodáčky zo Spišskej Novej Vsi medzi jednotlivkyňami tak zostáva 23. pozícia z Pjongčangu 2018.

Všetky informácie o ZOH Peking 2022

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Peking 2022»Program a výsledky»Sánkovanie»Šimoňáková išla najlepšiu jazdu, no do finále nepostúpila. Zlato získala favoritka