Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Mal koronavírus. Slovák už trénuje s tímom, hoci ešte nepodstúpil opätovný test

Samuel Mráz v drese slovenskej reprezentácie. (Autor: TASR)
TASR|7. júl 2020 o 11:37

Nejavil žiadny zo symptómov.

KODAŇ. Slovenský futbalový reprezentant Samuel Mráz sa po minulotýždňovom pozitívnom teste na koronavírus už opäť zapojil do tréningového procesu v jeho dánskom klube Bröndby Kodaň.

V domácej karanténe strávil jeden týždeň a nemal žiadne príznaky ochorenia Covid-19.

Vírus sa z nich nemôže preniesť

"Som zdravý a už trénujem s tímom. Opätovný test som ešte nepodstúpil," uviedol 23-ročný útočník v rozhovore pre web Slovenského futbalového zväzu.

"Počas týždňovej karantény som však bol v neustálom kontakte s naším klubovým lekárom, ktorý sa intenzívne zaujímal o môj zdravotný stav, ako aj o spoluhráča Simona Hedlunda, ktorý mal tiež pozitívny test," pokračoval Mráz.

"Ani jeden z nás nemal žiadny príznak choroby, cítili sme sa dobre, nemali sme žiadne zvýšené teploty, nekašľali sme, nemali sme žiadne bolesti," opísal.

"Doktor tak povedal, že ak sme mali vírus v sebe, tak musel byť na minimálnych hodnotách a nemôže sa z nás preniesť na ďalších hráčov a ľudí pri tíme," vysvetlil mladý Slovák.

"Cítim sa dobre, som plný síl a mám veľkú chuť do tréningov a zápasov. Už v pondelok som trénoval s chalanmi. Teším sa, že môžem byť opäť s nimi," skonštatoval.

Nemal ani len náznak symptómov

Počas domácej izolácie sa trojnásobný reprezentant nenudil a neťažili ho ani zlé myšlienky na chorobu, keďže nemal vôbec žiadne príznaky.

"Tým, že som sa cítil dobre, tak mi lekár povedal, že si môžem doma zacvičiť. Aj týmto sme sledovali, ako sa správa moje telo a ostalo silné," uviedol.

"Popritom som čítal knihy, pozeral seriály, varil som a bol v kontakte s najbližšími, ktorí sa zaujímali o môj zdravotný stav," pokračoval.

"Od momentu, keď som sa dozvedel, že mám pozitívny test, tak som nepociťoval žiadne príznaky choroby. Tie nám opísal náš klubový doktor a aj na internete som si o koronavíruse čítal. Nemal som ani len náznak niektorého zo symptómov," dodal.

Súvisiace články