Dobrá správa z Duisburgu, vo štvrtok postúpili z rozjázd všetky slovenské lode

Adam Botek a Erik Vlček.
Adam Botek a Erik Vlček. (Autor: Canoe.sk)
TASR|24. aug 2023 o 11:51 (aktualizované 24. aug 2023 o 17:27)

Na MS boli úspešní všetci slovenskí rýchlostní kanoisti.

DUISBURG. Všetci slovenskí rýchlostní kanoisti postúpili zo štvrtkových rozjázd na MS v nemeckom Duisburgu. Vo všetkých štyroch disciplínach obsadili slovenské lode štvrté miesto.

Ako prvá si zaistila miestenku v semifinále Réka Bugárová, v neolympijskej disciplíne K1 200 m dosiahla v tretej rozjazde čas 43,644 sekundy a zmestila sa tak do postupovej šestky.

Jej krajania Erik Vlček a Adam Botek boli taktiež štvrtí v tretej rozjazde, v K2 500 m mali čas 1:33,029 min a zmestili sa do postupovej štvorky.

V rovnakej disciplíne postúpili medzi ženami aj Katarína Pecsuková a Bianka Sidová – v druhej rozjazde mali čas 1:45,034 s.

Päť lodí postupovalo z rozjázd C2 500 m, kde si vybojovali štvrtú pozíciu Eduard Strýček a Peter Kizek.

Dvojkajak do A-finále

Slovenský dvojkajak v zložení Peter Gelle, Ákos Gacsal postúpil na MS v rýchlostnej kanoistike v Duisburgu do A-finále na 1000 m.

Vo štvrtok popoludní vyhral druhé semifinále s takmer sekundovým náskokom pred českým tandemom Michal Kulich, Jan Vorel.

Deblkanoisti Eduard Strýček s Petrom Kizekom dopádlovali v semifinále štvrtí s takmer trojsekundovou stratou na Rumunov Ilieho Sprinceana s Olegom Nutom, čo znamená účasť v B-finále.

Gelle miestenku nezískal

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle nepostúpil do A-finále K1 na 1000 m na MS v Duisburgu.

V treťom semifinále skončil až na šiestom mieste s výraznou stratou na víťazného Austrálčana Thomasa Greena a predstaví sa iba v C-finále.

Gelle tak v Nemecku nezíska pre Slovensko miestenku na OH 2024 v Paríži a nenadviaže na úspešné vystúpenie z MS 2019 v Szegede, kde skončil v singli štvrtý.

V K2 na 1000 m postúpil spolu s Ákosom Gacsalom do A-finále, slovenský dvojkajak vo štvrtok popoludní vyhral druhé semifinále.

"Peter Gelle v K1 doplatil na ťažkú kombináciu. Hodinu pred štartom semifinále singla absolvoval debla a nepodarilo sa mu dostatočne zregenerovať.

Už pred šampionátom sme vedeli, do čoho ide a že postúpiť medzi elitnú deviatku v K1 bude veľmi ťažké," uviedol pre TASR Filip Petrla, športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky.

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Dobrá správa z Duisburgu, vo štvrtok postúpili z rozjázd všetky slovenské lode