Rybárikovú stopla v Estorile Grothová

SITA|4. máj 2010 o 16:32

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nepotvrdila pozíciu šiestej nasadenej hráčky na turnaji WTA Tour Estoril Open na antuke v portugalskom Estorile.

ESTORIL. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nepotvrdila pozíciu šiestej nasadenej hráčky na turnaji WTA Tour Estoril Open na antuke v portugalskom Estorile (International, dotácia 220 000 USD). Rybáriková podľahla už v 1. kole ďalšej slovenskej rodáčke, teraz už reprezentujúcej Austráliu, Jarmile Grothovej za 68 minút 4:6, 3:6. Pre 21-ročnú Rybárikovú je to už piata prehra v šiestom stretnutí na antuke vo dvojhre v aktuálnej sezóne. Za skorú rozlúčku v Estorile jej pripadla základná prémia 1247 eur a bod do rebríčka WTA Tour.

Zdolaná hráčka len raz vzala svojej súperke podanie, keď v prvom sete znižovala z 2:5 na 4:5. Svoj servis odovzdala Rybáriková (50. v rebríčku WTA Tour) dovedna trikrát. V druhom sete sa Grothová (až 108. v renkingu), rodená Gajdošová, dostala do brejku na 4:2 a tento náskok si už udržala až do konca stretnutia. Dvadsaťtriročná Grothová je od novembra 2009 austrálskou občiankou, pričom vo februári toho istého roku sa vydala za tenistu Sama Grotha. V Estorile mala Grothová šťastie, keď sa do hlavnej súťaže dostala iba ako "lucky loser" po prehre vo finále kvalifikácie s Holanďankou Arantxou Rusovou /5:7, 5:7/.